jz
08.07.2014 22:00:00

Oh, Đoni, Đoni, kaj si izpustil iz rok

Nikola Miljković

Janez Semrajc je včeraj po več kot dveh urah izgubil boj z mladim Britancem Kylom Edmundom s 6:4, 6:7 (8) in 2:6. Semrajc je imel veliko priložnost za preboj v drugi krog, vendar si jo je snel z loparja v drugem nizu, ki ga je izgubil v podaljšani igri.

Semrajc je bil v dvoboju z Edmundom (obetavnega Britanca, ki je bil rojen v Južni Afriki, trenira sloviti Greg Rusedski, ki je tudi v Portorožu) favorit, saj je na lestvici ATP 40 mest višje od 19-letnika, vendar priložnosti ni izkoristil. Prvi niz je po zaostanku obrnil v svojo korist in ves čas pritiskal na Edmunda, kar mu je prineslo prednost z 1:0 v nizih. Britanec je imel sicer boljši odstotek prvega servisa, je pa zato Đoni, kot mu pravijo kolegi, ostro napadal njegov drugi servis in bil pri tem zelo uspešen. V drugem nizu je bila zgodba podobna, saj je Edmund povedel, Janez izenačil in imel priložnosti za odvzem servisa, ki pa jih ni izkoristil. Ključno je bilo, da je Kyle bolje udarjal tudi drugi servis in da je začel igrati bolj agresivno na Semrajcev drugi servis, kar je pomenilo, da se je igra ves čas lomila. Edmund je kljub mladosti v podaljšani igri pokazal večjo hladnokrvnost kot domači adut in zmagal v drugem nizu, potem pa še brez večjih težav tudi v tretjem. Semrajc pa lahko le zmiguje z glavo, kajti vse je imel na dlani.