pu
pu
19.08.2014 18:27:45

Dugonjić do sedmega mesta

Slovenski plavalec Damir Dugonjić je v finalu 100 metrov prsno evropskega prvenstva v Berlinu s časom 1:00,80 osvojil 7. mesto. Zmagal je Britanec Adam Peaty pred rojakom Rossom Murdochom.

Novopečeni evropski prvak Peaty (58,68) je za štiri stotinke zgrešil evropski rekord, na drugem mestu je Murdoch dosegel čas 59,43, tretji pa je bil Litovec Giedrius Titenis (59,61). Pod minuto je plaval tudi Madžar Daniel Gyurta, toda njegov čas 59,88 tokrat ni bil dovolj za kolajno.

Dugonjićeva paradna disciplina na pol krajši razdalji se bo s kvalifikacijami pričela v petek dopoldne.

Že dopoldne so v berlinski bazen skočili štirje slovenski predstavniki, in sicer Tjaša Vozel,  ki je bila v kvalifikacijah na 100 m prsno s časom 1:10,42 zasedla končno 25. mesto. Tanja Šmid (1:10,60) je bila 27. Anja Klinar je na 100 m prosto s časom 57,46 zasedla 37. mesto, na 200 m prosto je bil Martin Bau (1:51,33) 43.