dp
dp
16.07.2024 12:41:30

Peta na svetu

Na mladinskem atletskem svetovnem prvenstvu na Tajvanu za gluhe in naglušne se je v finalu na 100 metrov izkazala naša mlada atletinja, 15-letna Isabela Mord.

S časom 13,62 je osvojila peto mesto. Zmagala je Tessa Lange iz Nemčije (12,62), druga je bila Španka Irene Aragon Vadillo (12,74), tretje mesto pa je zasedla Poljakinja Martina Boguszevicz (12,92). Že v polfinalu je Isabela ponovno potrdila normo za naslednjo olimpijado gluhih, ki bo prihodnje leto v Tokiu. »V finalnem teku je kljub močnemu protivetru s hitrostjo –2,6 m/s osvojila odlično peto mesto. Pomembno je poudariti, da so bile prve štiri tekmovalke od dve do tri leta starejše od nje, za vodilno pa je zaostala sekundo, kar je še toliko bolj impresiven dosežek in kaže na njen velik potencial za prihodnost,« je njen nastop ocenil oče Bojan. Isabela je dan pozneje tekla tudi na 200 metrov, a obstala v polfinalu.
Od 18. do 23. julija 2024 se bodo v Tajvanu na petem svetovnem članskem prvenstvu gluhih v atletiki pomerili najboljši gluhi atleti s celega sveta. Slovenijo bosta zastopala Iris Breganski in Tadej Enci. Najobetavnejša slovenska gluha atletinja Leja Glojnarič bo zaradi poškodbe to tekmovanje morala izpustiti.