Od Žuglja do Žaklja: ko zloraba institucij ...

Klavrn zaton Janeza Janše: Hrvat Plenković je ...

jankovic hokej Ekipa24.si

Velike spremembe v zmajevem gnezdu! Novo ime ...

0 25.06.2022 18:01:35

Janja Garnbret je nazaj!! Takole je zlata olimpijka opravila s prvim izzivom po dolgem premoru!

V polfinalu uvodne tekme sezone svetovnega pokala v težavnostnem plezanju v Innsbrucku v Avstriji bo nastopilo deset Slovencev.

Za najboljši slovenski in najboljši izid kvalifikacij je poskrbela olimpijska šampionka Janja Garnbret, ki se je po dveh mesecih tekmovalnega premora vrnila v plezalno karavano.

Ta si je prvo mesto kvalifikacij razdelila z Avstrijko Jessico Pilz, obe sta osvojili vrh v obeh kvalifikacijskih smereh.

Mia Krampl je vpisala šesto mesto kvalifikacij, Sara Čopar je bila 15., Lučka Rakovec 17., Vita Lukan in Lana Skušek sta bili 21.

Lucija Tarkuš je tekmovanje končala na 55. mestu, Tjaša Slemenšek pa je bila 61.

Pri moških je za najboljši slovenski dosežek poskrbel Luka Potočar s petim dosežkom kvalifikacij. Polfinale je ujel še Domen Škofic na 26. mestu.

Milan Preskar je bil 27., Martin Bergant pa 59.