Poleg britanskega škandala, Rebel razkriva tudi druga sporna povabila, vključno z 2-milijonsko ponud Odkrito.si

Velike spremembe v zmajevem gnezdu! Novo ime ...

Stane Kadunc
0 28.10.2021 22:19:57

Odličen odpor proti Nemkam

: Članica Impola Maja Plavčak se je izkazala z odličnim rezultatom 636 kegljev, kar je njen rekord.
psno
Na kegljaškem SP na Poljskem so se slovenska dekleta dobro držala proti favoriziranim Nemkam. Plavčakova je z osebnim mednarodnim rekordom (636) priborila edino točko. Tako je svetovnega prvenstva za Slovence konec.

Na Poljskem je bil četrtek namenjen četrtfinalnim tekmam v obeh konkurencah. Žal tu ni slovenske moške reprezentance, ki se je poslovila od prvenstva po tekmah v skupinah. Naša ženska reprezentanca pa je imela sila težkega nasprotnika, favorita za krono svetovnega prvaka.

Pred tekmo je trener Franc Grubar ponovno naredil manjšo zamenjavo. Glede na postavo proti Madžarkam je v igro dal namesto Kokaljeve Miklavčevo in jo postavil v prvi par ob bok Maji Plavčak. Maja je bila tokrat zelo razpoložena in takoj pritisnila na Nemko Zenkerjevo in dobila prvi niz s kar 169:141. Podobno je bila učinkovita tudi v tretjem setu (170:153). Tako je dobila točko po kegljih s 636:616. Miklavčeva je odigrala bolje kot proti Poljakinjam, žal pa je tretji niz odnesel dober rezultat. Pristala je pri 564 kegljih in za 70 kegljev izgubila proti eni najboljših Nemk v tem desetletju Beisserjevi.

Nemke so v drugo tretjino šle s 50 keglji prednosti. V drugem paru je bila Celjanka Bizjakova vseskozi blizu Nemki Sellnerjevi, vendar je na koncu izgubila s 3,5:0,5, v kegljih pa s 583:576. Žal je dva niza izgubila s kegljem razlike. Nataša Radič ni mogla storiti ničesar proti razigrani Anni Müller, ki je na obračanju stez imela na kontu kar 349 kegljev, Pivčanka pa 289. Grubar jo je zamenjal s Tadejo Kokalj, ki je izgubila potem le z 281:304.

Tako so Nemke v zadnjo tretjino prišle z vodstvom 140 kegljev in si zagotovile polfinale. Kljub temu pa sta naši zadnji dekleti Tina Mržljak in Marija Ahačič Premrl odigrali zelo disciplinirano in pogumno. Na koncu jima je zmanjkalo tudi malo sreče, da nista osvojili točki. Črnomaljki Tini je v zadnjem metu padel en kegelj premalo in je potem izgubila z 1,5:2,5 (600:601), medtem ko je Tržičanki Mariji zmanjkal le še en udarec na polno, da bila boljša od Nemke. Poraz je bil pričakovan. Po kegljih razlika ni bila velika in prav škoda je da ni bilo 3:5, kar se sliši mnogo boljše kot 1:7.

Tako je prvenstvo za naše končano. Dekleta so kljub neizkušeni reprezentanci dosegla tisto, kar je bil cilj. Tudi ekipni rezultati so bili kar zelo dobri. Vsekakor material imamo, škoda pa je, da tukaj ni bilo poškodovanih Strelčeve in Sajkove ter Kozmusove, ki pa zaradi delovnih obvez nima časa, da bi normalno trenirala. V moškem kegljanju pa bo vsekakor treba nekaj storiti. Imamo igralce z dobrim renomejem, pa vendar rezultati niso takšni, kot so bili. Morda jim je Zaprešić naredil tudi nekaj škode, saj je bilo takrat videti, da zadeva funkcionira.

Zanimiva bosta polfinala pri moških, kjer se bodo srečali Nemci in Hrvati ter Srbija in po vsej verjetnosti Madžari. Prvi ženski polfinale pa je praktično finale, saj se bodo srečale Hrvatice in Nemke, ki so pokazale daleč največ na prvenstvu. Drugi polfinale pa bo med Češko in verjetno Madžarkami.

Nemčija – Slovenija 7:1 (16:8;3675:3533)
Celine Zenker – Maja Plavčak 2:2 (616:636)
Sina Beisser – Maša Miklavec 4:0 (634:564)
Sandra Sellner – Patricija Bizjak 3,5:0,5 (583:576)
Anna Muller – Nataša Radič/Tadeja Kokalj 3:1 (653:570)
Alena Bimber – Tina Mržljak 2,5:1,5 (600:601)
Saskia Seitz/Jana Sophie Bachert – Marija Ahačič Premrl 2:2 (589:586)