Šest ustavnih sodnikov razkrilo dodatne ...

Skrivajo premoženje: razkrivamo nepremičnine, ki...

Poleg britanskega škandala, Rebel razkriva tudi druga sporna povabila, vključno z 2-milijonsko ponud Odkrito.si

Bo igral? Navijači Dallasa v skrbeh zaradi ...

Stane Kadunc
0 31.08.2021 22:54:47

Bron za Mika Steržaja v kombinaciji

Miko Steržaj je na koncu prvenstva še enkrat stopil na stopničke za tretje mesto v kombinaciji.
psno
S finali posameznikov se je zaključilo SP v kegljanju v Kamniku in Kranju. Steržaju je pripadel bron, bil pa je v igri tudi za drugo odličje.

V Kamniku, kjer so bila vsa dekleta zelo zadovoljna tako s kegljiščem kot tudi s samo okolico, je svoj finale odigrala najboljša štiriindvajseterica igralk iz ekipnega dela. Slovenija je imela na finalu dve svoji igralki, ki pa nista imeli svojega dne. Opaziti je bilo utrujenost, saj sta nastopili že tudi na mladinskem prvenstvu. V prvi seriji je nastopila Bistričanka Špela Kunčič, ki je končala pri skromnih 515 kegljih. Le za 11 kegljev boljša pa je bila naša najuspešnejša igralka iz ekipnega dela Tea Repnik. Na koncu se je Tea uvrstila na 23. mesto, Špela pa je bila še mesto za njo, medtem ko je bila v kombinaciji Tea za mesto boljša, Špela pa je ostala na začelju. Posamični naslov je pripadel Srbkinji Živanovićevi (597), pred Nemko Bimberjevo in Madžarko Toth. V kombinaciji pa je bila najboljša Hrvatica Imširovićeva, ki je še mladinka, pred Živanovićevo in Tothovo.

V Kranju pa smo videli zelo razburljivo končnico, v kateri smo imeli tudi tri svoje predstavnike in to v zadnji seriji po osem igralcev. Nik Predovnik tokrat ni bil pri igri, še posebej je slabo čistil in je končal pri 552 podrtih kegljih. To je bilo dovolj le za 22. mesto med posamezniki in 18. mesto v kombinaciji. Veliko bolj pa je bil razpoložen Denis Pašič, ki podrl lepih 595 kegljev, kar mu je prineslo 13. mesto in deveto mesto v kombinaciji. Škoda je, da ni imel preveč sreče v igri na polno, sicer bi bil dosti višje.

Vseskozi pa je odlično igral Miko Steržaj. Novi član Konstruktorja je bil vse do zadnjih metov v igri za najvišja mesta, vendar mu je ob koncu zmanjkalo deset kegljev za bronasto odličje med posamezniki in še sedem več za naslov prvaka. Vseeno pa je tako na tribunah kot tudi pri njem zavladalo veliko veselje, saj je v kombinaciji več kot prepričljivo prišel do brona; do srebra sta mu zmanjkala le dva keglja. Dvojni naslov je pobral Avstrijec Zatschkowitsch. Nemec Barth je osvojil srebro v kombinaciji in bron posamezno. Zadnje odličje pa je odšlo z Nemcem Brachtelom, ki je bil drugi posamezno.

Po končanem tekmovanju je trener Bojan Pihlar dejal: "Miko je odlično odigral. Škoda, ker mu v zaključku ni šlo tako kot Nemcu, saj bil tako še uspešnejši. Seveda sem zelo zadovoljen, ne samo z njim, ampak z vsemi tu v Kranju. Lahko napišete, da je presegel svojega idola in strica Harryja na prvenstvih v mlajših kategorijah."

Prvenstvo je tako končano. Tako Kamnik in Kranj sta dobila pohvale predvsem za organizacijo. Žal pa je moške močno motila okolica kegljišča v Kranju, na kar pa pri KK Triglav niso mogli vplivati.

Presrečen pa je bil tudi predsednik kegljaške zveze Milan Kurelič, ker jim je uspelo v zelo kratkem času izpeljati obe prvenstvi. Še posebej pa so ga navdušili naši športniki. Mlajši člani in članice so osvojili zlato, srebrno in dve bronasti kolajni. Dodatno zadovoljstvo pa so mu prinesli mladinci in najmlajši, ki so bili najuspešnejši v svojih kategorijah.

Zdaj bo pozornost namenjena članom in tudi pripravam, saj tudi njih čaka SP. Še prej pa se bodo začele tudi lige.