Edvard Steiner: srčen človek ali velik ...

0 07.12.2018 12:08:13

Tiršek po zmagi še četrti

Slovenska parastrelska reprezentanca na EP v Beogradu.
ZŠIS-POK
V Beogradu se je s tekmo v disciplini zračna puška leže R5 tudi za Slovenijo končalo evropsko prvenstvo v parastrelstvu.

Franček Gorazd Tiršek (z izkupičkom 201,4) je za konec zasedel 4. mesto, evropski prvak pa je postal domačin Dragan Ristić (213,3), drugi je bil Turek Hakan Cevik (212,4), tretji je bil Ukrajinec Vasil Kovalčuk (211,2).

V kvalifikacijah je izvrstno začel Damjan Pavlin, a v slabi in moteči svetlobi ostal brez finala, dovolj je bilo za 17. mesto.

To je bilo sploh prvo evropsko prvenstvo za parastrelce po letu 2013. Takrat, bilo je v španskem Alicanteju, je Franček Gorazd Tiršek osvojil srebrno odličje (zračna puška stoje). Svojo zbirko z evropskih prvenstev je Tiršek oplemenitil, ko je v torek postal evropski prvak v disciplini zračna puška stoje, do zlata je prišel z zadnjim strelom. Pred tem je bil najboljši že v kvalifikacijah. Tiršek je osvojil že 32. medaljo parastrelcev na velikih tekmovanjih.