Luka Dončić po veliki zmagi: 'Počutim se ...

Celjani mislijo resno! Snubili Modrića in ...

0 04.11.2017 17:55:59

Slovenski igralci ragbija boljši od Slovakov

Nikola Miljković
Slovenska ragbi reprezentanca je dobila tudi drugo tekmo skupine 2S evropskega pokala narodov. Potem ko so Slovenci pred tednom premagali Srbijo v gosteh, so bili tokrat na domačem igrišču boljši od Slovaške, ugnali so jo z 29:15 (18:7).

Moštvo selektorja Andrewa Fentona je bilo v prvem delu prepričljivo boljše. V sedmi minuti je Slovenija s tremi točkami Petra Kavčiča povedla, kmalu zatem pa prek Guillauma Delmasa in Kavčiča prišla do vodstva z 10:0. Slovaška reprezentanca se je do odmora večinoma branila, vendar je po napaki domače obrambe po hitrem prodoru Jakuba Varge prišla do znižanja zaostanka na 10:7.

V 30. minuti so Slovenci povedli z 18:7, v drugem polčasu pa so se Slovaki nevarno približali (15:18), toda Encijani so se po nekaj menjavah selektorja prebudili in si zagotovili zmago, končni rezultat je s svojimi prvimi reprezentančnimi točkami postavil 17-letni Juš Penko. Pred tem je bil spet uspešen tudi Kavčič.

V 77. minuti je v igro vstopil še najstarejši član slovenske reprezentance Igor Okič, tako sta istočasno na tekmi evropskega pokala v isti ekipi nastopila oče in sin (Gal Okič).

Značke: ragbi, ep