ue
07.02.2016 13:08:08

Nemogoče je mogoče: Vonnova poražena

Lara Gut

Švicarka Lara Gut je zmagovalka četrtega superveleslaloma za svetovni pokal alpskih smučark v Garmisch-Partenkirchnu.

Danes najhitrejši se je najbolj približala Nemka Viktoria Rebensburg, ki se je na progi zadržala 15 stotink sekunde dlje. Američanka Lindsey Vonn je bila tretja z zaostankom 23 stotink. Vonnova je v tej zimi doslej dobila vse smuke in superveleslalome, na katerih je prišla v cilj, odstopila je le na smuku v Val d'Iseru. Le malo je bilo dvomljivcev, ki so dvomili, da po zmagi na smuku z velikansko prednostjo poldruge sekunde ne bo najhitrejša tudi na superveleslalomski progi. A prav to se je zgodilo.

Ilka Štuhec je bila 13. (+1,56). Drugi slovenski nastop je bil pri številki 50, ki jo je nosila Vanja Brodnik. Brodnikova je na smuku z 22. mestom vpisala svoje prve smukaške točke v svetovnem pokalu, na superveleslalomu pa na že precej načeti progi ni uvrstila med dobitnice točk.

Do konca sezone so še štirje superveleslalomi, in sicer La Thuile (21.2.), Soldeu (27.2.), Lenzerheide (12.3.) in finale v St. Moritzu (17.3.). Vonnova bo preizkušnje v Crans Montani ob koncu prihodnjega tedna začela kot prepričljiva vodilna v skupnem seštevku z 1060 točkami. Prva izzivalka Gutova je na drugem mestu zmanjšala zaostanek na 87 točk. Vonnova v posebnem seštevku discipline vodi s 360 točkami, Gutova se je zavihtela na drugo mesto in za Američanko zaostaja 99 točk.