* Arena Burgas, gledalcev 6500, sodnika: Simonovska (Črna gora), Michlic (Poljska).
* Bolgarija: S. Nikolov 7 (2 asa, 1 blok), Georgiev, I. Petkov 5 (2 asa, 1 blok), Atanasov, Asparuhov 8 (2 bloka), Grozdanov 6 (1 as, 2 bloka), Tatarov, Dimitrov 11 (4 bloke), Božilov, Želev, Palev, Antov 3, A. Nikolov 18 (2 asa, 1 blok), P. Petkov.
* Slovenija: T. Štern 9 (1 as, 1 blok), Planinšič 1 (1 as), Kozamernik 10 (2 asa, 3 bloke), Marovt 2, Bračko 4 (1 as), Vinčić, Štalekar 9 (1 as, 2 bloka), Okroglič, Kovačič, Možič 11, Mujanović 13 (1 blok), Kržič, Najdič 1 (1 blok), Šen 1.
Pomlajena slovenska reprezentanca je v ligi narodov vknjižila drugi poraz. Še drugič v sezoni so jo premagali gostitelji turnirja. Potem ko so bili na prvem v Riu de Janeiru boljši Brazilci, je na drugem turnirju Slovenija morala priznati premoč Bolgarom. Ti so v Burgasu zmagali s 3:1. Slovenci niso pokazali igre s prejšnjih tekem, čeprav tudi tokrat niso igrali slabo. Pokopale so jih malenkosti in tudi nekaj nihanj.
Slovenski selektor Fabio Soli, ki na turnirju ne more računati na Tineta Urnauta in Žigo Šterna, je tudi tokrat začel z drugačno postavo kot na prvi tekmi v Burgasu proti Turkom. Tokrat je bil na podajalskem mestu Uroš Planinšič, na mestu korektorja pa Nik Mujanović. Začetna postava je z izjemo samega začetka, ko je zaostala z 2:6, delovala dobro, prvi niz gladko dobila, v drugem ves čas dihala za ovratnik tekmecu, a v končnici ni mogla zaustaviti razpoloženega Aleksandra Nikolova, za nameček pa je pri izidu 23:24 Mujanović poslal žogo v mrežo.
A to je dvignilo moralo domačim igralcem. Povsem so se razigrali, povedli z 12:3. Soli je bil prisiljen v menjave, zamenjal je sprejemalca, na igrišče sta stopila Klemen Šen in Luka Marovt, in tudi korektor Tonček Štern. Menjave so obrodile sadove, Slovenci so vzpostavili ravnotežje, nato pa z dobrimi servisi Saša Štalekarja in Šterna začeli loviti tekmece. Pred končnico so se povsem približali, prišli na dve točki zaostanka, imeli pa priložnosti, da pridejo še bližje. Zadnjo je imel Rok Možič, ki se je vrnil na igrišče, pri izidu 19:21 so njegovo akcijo Bolgari blokirali. S tem pa se še dodatno dvignili.
V četrtem nizu so Slovenci vodili 9:7 in 10:9, to pa je bilo tudi njihovo zadnjo vodstvo. Bolgari so po bloku Marovtu povedli s 13:11, nato pa prednost dveh, treh točk držali vse do konca.
Slovenija ima po šestih tekmah zdaj štiri zmage in dva poraza, v soboto jo ob 14.30 čaka obračun z olimpijskimi prvaki, Francozi.

STA
Slovenski odbojkarji klonili proti Bolgarom

alesfevzer.com
Pomlajena slovenska moška odbojkarska reprezentanca je v ligi narodov vknjižila drugi poraz. Še drugič v sezoni so jo premagali gostitelji turnirja, potem ko so bili na prvem v Riu de Janeiru boljši Brazilci, je na drugem turnirju morala priznati premoč Bolgarom. Ti so v Burgasu zmagali s 3:1 (-18, 23, 21, 22).
Privoščite si neomejeno branje
Prijavljeni uporabniki Trafike24 z izpolnjenimi podatki profila berejo stran brez oglasov in imajo brezplačen promocijski dostop do
Plus
vsebin.
Več informacij
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se
Prijavljeni uporabniki z izpolnjenimi podatki profila berejo vsebine brez oglasov.
- preverjen e-naslov
- preverjena tel. številka
- popolni osebni podatki
- prijava na e-novice
Ste pravkar uredili podatke? Osveži podatke