12.07.2024 22:03:55

Slovenci v Krakovu za uvod premagali Nemčijo

volleyworld.com

Slovenska moška odbojkarska reprezentanca je v Krakovu na prvi tekmi Wagnerjevega memoriala premagala Nemčijo s 3:2 (22, 20, -21, -20, 13). V soboto jo čaka tekma z Egiptom, v nedeljo pa še z domačini Poljaki.

Slovenski odbojkarji se na olimpijske igre v Parizu pripravljajo na Poljskem, kjer s Poljaki, Nemci in Egipčani nastopajo na Wagnerjevem memorialu. Na uvodni tekmi turnirja so gostitelji pričakovano s 3:0 premagali Egipčane.

Slovenski selektor Gheorghe Cretu je dvoboj začel s podajalcem Gregorjem Ropretom, korektorjem Tončkom Šternom, sprejemalcema Tinetom Urnautom in Klemnom Čebuljem, medtem ko se je na mestu prostega igralca odločil preizkusiti Žigo Šterna.

V prvem nizu je bil začetek izenačen, Urnaut je z blokom poravnal na 13:13, a so Nemci takoj zatem prvič povedli z dvema točkama (16:14). Čebulj je prispeval as za 21:19, z blokom Urnauta so si Slovenci priigrali prvo zaključno žogo pri 24:21, niz so dobili po nemški napaki.

Podoben je bil uvod drugega niza, Čebulj je z napadom izid izenačil na 8:8, Urnaut je dosegel as za prvo vodstvo Slovenije pri 9:8. A so Nemci tekmece ujeli in povedli s 15:12, Kozamernik je po minuti odmora na zahtevo Cretuja poskrbel za vodstvo z 19:18 in 20:19, po napaki Nemcev pa je prednost Slovenije znašala dve točki. Za zaključno žogo je z asom za 24:20 poskrbel Štern, napaka Nemcev je pomenila vodstvo z 2:0 v nizih.

A so se nato Nemci vrnili. V tretjem nizu z vodstvom 17:14, Slovenci so jih takrat še ujeli in Pajenk je napadel za 20:21, a so si Nemci z dobrimi servisi zagotovili zaključno žogo pri 24:20 ter slavili s 25:21.

V četrtem je Slovenija prvič vodila z 11:10. A sta sledila nov preobrat in odmor na željo Cretuja pri 14:15. Šterna je zamenjal Nik Mujanović, a se razmerje moči ni spremenilo. Slovenci niso zaključevali napadov, kar so Nemci s pridom izkoriščali in ušli na 22:17 in dobili niz.

Precej boji so bili nato Slovenci spet v odločilnem nizu. Čebulj in Urnaut sta poskrbela za 7:3, Štern je z napadom ekipi popeljal na menjavo strani pri 8:4 ter dodal napad za 9:4. Nemci so po zaostanku 8:12 zahtevali minuto odmora, se še približali na 10:12, tudi Cretu je reagiral z odmorom, Čebulj pa nato poskrbel za 14:10. Prve zaključne žoge niso izkoristili, sledila je še ena točka Nemcev, nato pa so slovenski tekmeci servis poslali izven igrišča za zmago Slovenije s 15:13.

"Mislim, da smo se spet malo vrnili v tekmovalni ritem, kar je zelo pomembno. Vesel sem, da smo se izvlekli in dobili to tekmo, kar je tudi zelo pomembno. Vidi se, da smo na trenutke še malo nekonstantni. A tudi nasprotnik je bil na trenutke zelo dober, sploh ko je bil na servisni črti Karliček. Začetek je dober, zdaj pa moramo svojo igro še stopnjevati," je dejal kapetan Urnaut.

V soboto bodo Slovenci igrali z Egiptom ob 20.30, v nedeljo pa s Poljsko ob 18.30.