Rudi tudi v zunanjem svetu vse bolj priljubljen

jankovic hokej Ekipa24.si

Velike spremembe v zmajevem gnezdu! Novo ime ...

15 19.08.2023 22:37:39

Kakšen boj Slovenk! Vrnile so se iz zaostanka in domačinke spravile v nervozo! Potem pa ...

Slovenska ženska odbojkarska reprezentanca je v soboto odigrala svojo drugo tekmo na evropskem prvenstvu, ki ga skupaj gostijo Belgija, Italija, Nemčija in Estonija ter doživela drugi poraz. V Gentu so bile gostiteljice Belgijke boljše s 3:1 (18, 20, -21, 32).

Tretji nastop na EP po letih 2015 in 2019 so slovenske odbojkarice odprle z porazom. Kljub borbeni predstavi so bile v petek po treh nizih premočne poljske tekmice. V soboto so Slovenke znova prikazale borbeno igro, gostiteljicam odvzele niz in skoraj izsilile še petega.

Uvodna niza so Belgijke dobile dokaj prepričljivo, v tretjem pa so slovenske odbojkarice prikazale svojo pravo igro, nadzorovale potek in prišle do svojega prvega niza na tem EP. V četrtem so se z domačinkami borile za vsako točko, niz se je krepko raztegnil, v zaključku pa so bile nekoliko bolj zbrane Belgijke, ki so zadnji niz dobile s 34:32.

V slovenski izbrani vrsti je bila s 24 točkami tokrat najboljša Lorena Lorber Fijok.

Naslednja tekma Slovenke čaka že v nedeljo, ko bodo igrale proti Srbkinjam, aktualnim evropskim podprvakinjam. Po dnevu premora se bodo v torek pomerile z Madžarkami, za konec predtekmovalnega dela dan kasneje pa še z Ukrajinkami.