Razočaranje za gledalce: Andrej Hofer ne bo ...

Prihajajo Luka 3! Dončić bo kmalu predstavil ...

0 11.10.2022 17:57:03

Mariborčanke novo sezono srednjeevropske lige začele s porazom

facebook
Odbojkarice Nove KBM Branika so v uvodni tekmi nove sezone srednjeevropske lige v Zagrebu izgubile z Mladostjo z 1:3 (-17, -15, 20, -18).

* Dvorana Bojan Stranić, sodnika: Viktorini-Lisa, Kralovič.
* Mladost Zagreb: Antunović 2, Pavičić 15, Popić 9, Perić 6, Mihaljević 8, Papać, Luketić, Mehić 11, Burđelez, Marković 13, Smoljan, Štimac, Koraca, Grabić.
* Nova KBM Branik: Milošič 3, Pogačar 1, Štampar, Klajžar, Lekše 14, Senekovič 4, Cikač, Farkaš 2, Ramić 7, Potokar 1, Lorber Fijok 14, Krajnc 5.

Mariborčanke so za uvod nove sezone na prvi tekmi prvega turnirja gostovale v Zagrebu. Po prvih dveh nizih je kazalo na gladko zmago domačih, saj so Zagrebčanke v obeh nadzorovale potek dvoboja in prvega dobile na 17, drugega pa še bolj gladko na 15.

A gostje so se vrnile v igro v tretjem nizu. Dve zaporedni točki Klare Milošič sta jim prinesli prvo trdnejše vodstvo z 12:8, majhno prednost pa so nato zadržale do konca niza, končnico so odigrale odlično in niz je z blokom potrdila Lorena Lorber Fijok.

Podobno izenačen je bil četrti niz, v katerem so branikovke tudi imele priložnost, da izenačijo v nizih na 2:2. Povedle so s 13:11 in vodile še pri 16:15, a pozneje so domače ujele priključek in povedle, po vodstvu z 21:18 pa niz zanesljivo pripeljale do konca in do zmage.

V srednjeevropski ligi v tej sezoni sicer v ženski konkurenci nastopa sedem ekip iz Avstrije, Hrvaške, Madžarske in Slovenije, Češko pa zastopa ukrajinski Prometej Dnipro, ki zaradi razmer doma v letošnji sezoni nastopa v češkem prvenstvu.

Danes zvečer bo igrala tudi druga slovenska ekipa; lanske finalistke iz ekipe Calcit Volley bodo gostile hrvaško Marino Kaštela. Mariborčanke pa nov obračun čaka že v sredo, ko se bodo spet v Zagrebu pomerile še z avstrijsko ekipo Linz Steg.