Tedenski horoskop: V tišini lahko prisluhnete ...

Afera sodna stavba: ko je država plačala ...

Ljudmila Novak: »Če nekdo stokrat pove, da sem ...

Tekmovalci Kmetija 2023 Njena.si

Tekmovalka Kmetije se je poročila

1 06.05.2021 16:53:02

Slovenske odbojkarice pot na EP začele s porazom

Slovenska ženska odbojkarska reprezentanca je s porazom začela kvalifikacije za evropsko prvenstvo 2021. V Daugavpilsu v Latviji je izgubila proti Bosni in Hercegovini z 0:3 (-23, -20, -24).

* Slovenija: Mori 2, Grudina 6, Lorber Fijok, Janežič, Eržen 18, Bračko, Zdovc Sporer, Zatković 10, Najdič, Velikonja Grbac, Boisa 2, Potokar 8, Mazej, Planinšec 6.
* Bosna in Hercegovina: Paradžik 4, Dragutinović, Božić 2, Hadžić, Radišković 11, Begić 21, Klopić, Selimović 8, Ivković, Mladenović 2, Rašidović, Babić, Bošković 13, Isanović.

Pomlajena in oslabljena slovenska izbrana vrsta pod vodstvom selektorja Alessandra Chiappinija se bo v Latviji srečala še z domačo reprezentanco ter Češko.

Povratne tekme bodo od 13. maja dalje v Zenici v BiH, na evropsko prvenstvo, ki ga bodo od 18. avgusta do 4. septembra gostile Srbija, Bolgarija, Hrvaška in Romunija, pa se bosta uvrstili najboljši dve reprezentanci iz skupine F.

Slovenke so vse tri nize izgubile v končnicah, potem ko so bile vsaj v prvem in tretjem povsem blizu zmage. V uvodnem so vodile z 18:15, 22:20 in 23:21. A tekmice so prišle do preobrata in po neizkoriščenih napadih Slovenk slavile s 25:23.

Izenačen je bil prav tako drugi niz. Bosanske odbojkarice so vodile s 13:11, 18:15 in 22:17. Slovenke so se približale na 20:23, a je Dajana Bošković z novo točko postavila stvari na svoje mesto. As Andjelke Radišković je tekmicam prinesel zmago s 25:20.

V tretjem nizu je Slovenija povedla s 17:14 in 19:15. Selektor tekmic Stevan Ljubičić je poizkusil z odmorom in dvema menjavama in ko so se njegove varovanke povsem približale Slovenkam, je enako storil še Chiappini. Bosanke so poravnale izid na 20:20, nato so Slovenke prišle do 23:21, končnica pa je znova pripadla igralkam BiH, ki so nekoliko nepričakovano prišle do gladke zmage.

Druga tekma kvalifikacij Slovenijo čaka v petek ob 18.40 proti Latviji, na papirju prvim favoritinjam v skupini.

Značke: odbojka, ep, kvalifikacije