Ministrstvo sledilo stroki: Letos bodo odstrelili ...

Ansambel Igor in zlati zvoki Revija Stop

»Vse dni, vse noči« igrajo že lepih 32 let

0 16.01.2021 22:20:02

Mariborčanke brez težav do zmage proti GEN-Volleyju

Nova KBM Branik, največje razočaranje prvega dela 1. DOL za ženske, po vseh težavah, ki jih je imel, počasi prihaja k sebi. Na derbiju sobotnih zaostalih tekem so Mariborčanke gladko premagale GEN-I Volley in napovedale lov na drugo mesto na prvenstveni razpredelnici.

Vodilni Calcit je zabeležil novo zanesljivo zmago, boljši je bil od Krima, zmagale pa so tudi Grosupeljčanke, v gosteh so bile boljše od Luke Kopra.

Mariborčanke so gleda na to, kar so pokazale v letošnji sezoni, presenetljivo gladko ugnale Novogoričanke. Prvi niz so dobile kar s 25:12, a gostje so v drugem nizu vendarle prišle k sebi, nekajkrat tudi vodile. Toda Štajerke so si še pred končnico zagotovile prednost, ki je zadostovala za vodstvo 2:0. Še najbolj negotov je bil tretji niz, gostje so se držale do 19:19, končnica pa je spet pripadala gostiteljicam.

Nova KBM Branik je bil boljši v vseh elementih, s 16 točkami se je izkazala nova okrepitev Danijela Džakovič, Ana Galič jih je dodala 11, Brina Bračko pa je v statistiko vpisala štiri bloke, enega več kot vsa ekipa Primork.

Kamničanke so se v Ljubljani mučile le v prvem nizu, čeprav vmesni izidi 12:19 in 16:21 in 21:24 niso napovedovali napete končnice. Toda Nika Bavdaž in Tinkara Kavčič sta ubranili prvi dve zaključni žogi, nato jim je z dvema napakama pomagala še Eva Zatković, Krimovke so imele celo priložnost za vodstvo v nizih, toda branilke naslova so vendarle postavile stvari na svoje mesto.

V nadaljevanju tekme so začele še bolje servirati, Polona Marušič in Andjelka Radišnković sta prispevali vsaka po pet od skupno 15 asov, Radiškovićeva pa je bila 14 točkami najučinkovitejša igralka tekme.

Igralke Luke Kopra so med tednom dobile primorski derbi in zadnje mesto prepustile Ankaranu. Na krilih te zmage so dobro začele tekmo proti Grosupeljčankam, dobile prvi niz s 25:17, nato pa je bila njihova igra iz niza v niz slabša, posledica je bil gladek poraz. Igralke Grosupljega so servisi dobro pritiskale na domači servis, z bloki pa uspešno zaustavljale napadalke. Prvo ime tekme je bila Helena Mijoč, ne samo zaradi 21 točk, ampak tudi zaradi odlične igre v bloku, s tem elementom je prispevala šest točk. Mojca Lenart se je pri zmagovalkah izkazala s petimi asi.

LUKA KOPER - ATK GROSUPLJE 1:3 (17, -21, -14, -9)
* Dvorana OŠ A. Ukmar, sodnika: Klinar, Kern.
* Luka Koper: Primik, Đukić 13, Debernardi, Suljić, Smolnik 9, Kolbl 5, Uršič 5, Širol, Simčić, Šiljić, Pavlovič 1, Kaker 9.
* ATK Grosuplje: Pavič 3, Kogelnik, Kobilca, Strgar, Kukman 16, U. Koletnik, Lovšin, Lenart 6,