Žakelj obrnil ploščo: zdaj ve, da je na ...

Simon Vadnjal Revija Stop

Znani obrazi so zelo okoljsko ozaveščeni

0 17.12.2020 21:26:37

Calcit po zmagi v Novi Gorici spet na vrhu

Odbojkarice Calcita Volleyja so v zaostali tekmi 5. kroga v Novi Gorici premagale GEN-I Volley s 3:0 (18, 21, 23) in se spet prebile na vrh prvenstvene razpredelnice. Pred Sip Šempetrom imajo ob dveh tekmah manj dve točki prednosti.

Novogoričankam se je poznalo, da več kot en mesec niso igrale prvenstvene tekme. V prvem nizu so se sicer držale do izida 6:6, nato pa so se začele težave s sprejemom, ko je bila za servisno črto Eva Zatković. Kamničanke so dosegle sedem zaporednih točk, dve z blokom, in ušle. Domače so se še približale na 12:16, toda Andjelka Radišković je nato poskrbela za nov niz točk, po katerem za GEN-I Volley povratka ni bilo več.

V naslednjih dveh nizih pa so Primorke tekmicam nudile precej močnejši odpor. V drugem nizu sta bili ekipi izenačeni vse do izida 20:20, Radiškovićeva pa je s servisom spet naredila razliko, ki je gostjam zagotovila vodstvo z 2:0.

V tretjem nizu so Goričanke vodile s 13:3 in 15:5, nato pa zablokirale pri sprejemu, gostje so izenačile na 20:20, po dveh napakah domačih pa dobile tudi tretji niz.

GEN-I VOLLEY - CALCIT VOLLEY 0:3 (-18, -21, -23)
* Dvorana OŠ Milojke Štrukelj, sodnika: Markelj, Klinar.
* GEN-I Volley: Pene 9, Grbac 4, Damjanović, Karnel, Leban 3, Kovačič, Goršek, Forštnarič 1, Đukić 8, Sillah 13, Blažič, Gubaš, Žigon, Krajc 1.
* Calcit Volley: Špoljarič, Mihevc 6, Pogačar 1, P. Marušič, Š. Marušič, Kostić Brulec 10, Zatković 11, Janežič, Charuk 7, Jerala, Radišković 11.