skrito-v-raju Njena.si

Edvard Steiner: srčen človek ali velik ...

0 02.12.2019 21:00:12

Mariborčanke boljše od Kamničank

Odbojkarice Nove KBM Branika so v 8. krogu srednjeevropske lige premagale Calcit Volley s 3:1 (-22, 20, 15, 19).

V Mariboru sta si v srednjeevropskem tekmovanju nasproti stali trenutno najboljši ženski ekipe v državi. Državne prvakinje Nova KBM Branik so gostile Calcit Volley iz Kamnika. Mariborčanke so slavile s 3:1 in potrdile prvo mesto na lestvici.

Prvi niz so dobile gostje, potem ko sta bili ekipi dokaj izenačeni, a so imele gostje stalno pobudo. Ob koncu niza so se domače še približale na 20:22, a so Kamničanke zadržale prednost in slavile s 25.22.

Drugi niz so dobila dekleta Branika. Ko so povedle s 14:11, prednosti niso izpustile iz rok, z odličnimi servisi Ele Pintar, blokom Nine Stojilkovič in napadi Anite Sobočan so servis suvereno pripeljale do konca.

Domača ekipa je v tretjem nizu popolnoma prevzela prevlado in z zbrano in kontinuirano igro popolnoma nadigrala nasprotnice iz Kamnika.

V četrtem nizu so najprej povedle Kamničanke s 3:0, domače pa so izenačile pri 6:6. Po novi izenačeni predstavi pa so gostiteljice zatem pobegnile na tri ali štiri točke in prednost zadržale do konca.