Alex Volasko in Lara o svoji zvezi: Ljubezen je ...

luka doncic dallas pm Ekipa24.si

Kar je 'pretepeni' in poškodovani Dončić ...

0 24.09.2019 23:22:41

Srbija in Francija v drugem polfinalu EP

Odbojkarji Srbije so zadnji polfinalisti evropskega prvenstva. V današnjem četrtfinalu so v Antwerpnu s 3:2 (-21, 23, 22, -19, 9) premagali Ukrajino. V petkovem polfinalu se bodo pomerili s Francijo, ki je danes s 3:0 premagala Italijo.

Srbi, zmagovalci predtekmovalne skupine v Belgiji, kjer niso izgubili nobene tekme, so v tem dvoboju veljali za favorite. V osmini finala so tudi brez težav s 3:0 premagali Čehe, v četrtfinalu pa so bili njihovi tekmecu Ukrajinci.

Ti so po hudem boju v Antwerpnu v osmini finala premagali gostitelje te skupine Belgijce s 3:2 in jim preprečili nadaljevanje tekmovanja, danes pa so se spopadli s favoriziranimi Srbi.

A začetek ni kazal na to, da se bo Srbija sprehodila do polfinala, saj so prvi niz dobili Ukrajinci s 25:21. Nadaljevanje je šlo bolj po srbskih željah, čeprav so se morali za naslednja dva niza precej potruditi, najprej za 25:23, potem pa za 25:22.

Ukrajinci se niso nameravali predati, v četrtem nizu so spet zapretili in povedli z 20:16. Prednost so znali zadržati in drugi niz dobili s 25:19, tako da so še eno tekmo v izločilnem delu pripeljali v razburljiv peti niz.

V tem je Srbija spet začela bolje, tokrat si ni privoščila nihanj in Ukrajinci nazadnje vendarle niso imeli pravih možnosti. Srbija je po vodstvu z 12:5 brez težav končala niz in tekmo s 3:2 ter si zagotovila petkov polfinale z domačini Francozi.

Najboljši v srbski ekipi je bil Aleksandar Atanasijević s 24 točkami, 21 pa jih je dodal še Uroš Kovačević. Pri Ukrajincih se je najbolj izkazal Jan Jereščenko z 18, eno manj je dosegel Dmitro Vjetski.

V prvem polfinalu se bosta v četrtek ob 20.30 v Ljubljani pomerili Poljska in Slovenija. Pariški polfinale bo v petek ob 20.45.

Značke: odbojka, ep