Kadili bi kot Turki, vendar ne bi plačali

Aleksandar Vučić skrivoma obiskuje Slovenijo: na...

poroka-na-prvi-pogled, 3 Njena.si

Poroka na prvi pogled: Katja za kratek čas ...

0 18.04.2019 20:36:37

Odbojkarji ACH Volleyja znova državni prvaki

Odbojkarji ACH Volleyja nadaljujejo prevlado v slovenskem odbojkarskem prvenstvu in so znova postali državni prvaki. Na tretji finalni tekmi 1. DOL so ugnali Calcit Volley s 3:1 (19, 21, -16, 19).

Odbojkarji ACH Vollyja se veselijo še 15. zaporednega in skupno 16. naslova državnih prvakov. Serijo proti v zadnjih letih edinemu pravemu konkurentu so dobili s 3:0. Do tretje zmage so prišli težje kot na drugi tekmi v Kamniku, a lažje kot na prvi v Tivoliju. Dvoma, da bodo prišli do novega uspeha, pa vseeno ni bilo niti v enem trenutku, ne glede na to, da so tretji niz gladko izgubili.

V prvih dveh nizih so bili Kamničani vse do končnice blizu Ljubljančanom, vendar so obakrat nato popustili, zato pa so v tretjem prevladovali na igrišču. Toda v četrtem so domači odbojkarji hitro povedli, prednosti pa niso več izpustili iz rok.

Gostujoči trener Aleš Hribar se je odločil za nekoliko drugačno začetno postavo kot na prvih dveh tekmah, saj je Primoža Vidmarja, ki je med sezono nosil največje breme, na mestu sprejemalca zamenjal Domen Kotnik. Prav Kotnik je z dvema zaporednima točkama izničil zaostanek dveh točk, ki so si ju domačini priigrali na samem začetku, z blokom Andreja Štembergar Zupana pa je Calcit Volley prvič na tekmi povedel (5:4).

Do šestnajste točke sta se ekipi menjavali v vodstvu, na servis Timofeja Poluiana in dvema zaporednima točkama Jana Pokeršnika pa so branilci naslova gostom pobegnili za štiri točke (20:16). To pa je bila prednost, ki je Ljubljančani niso več izpustili iz rok. Niz se je končal z dvema lastnima napakama Matije Jereba, skupaj pa so jih Kamničani v prvem nizu naredili kar enajst.

V drugem nizu so si domačini z blokom Dika Purića prednost štirih točk priigrali že pri izidu 9:5. Na deveti točki je Dmitrij Babkov, na servisu je bil Domen Kotnik, izid izenačil, Miha Bregar pa je z blokom Kamničane popeljal do vodstva z 11:9. Z asom Aleksandra Ivkovića so calcitovci domačinom pobegnili za štiri točke (16:12).

Kamničani so vodili tudi še z 18:14, toda Ljubljančani so z dvojnim blokom izid na 19. točki izenačili in po napaki gostov spet povedli (20:19). Veliko zaslug za preobrat je imel s svojimi servisi tudi Poluian. V končnici so bili bolj zbrani domači odbojkarji, ki so z 2:0 v nizih povedli po novi napaki gostov.

Čeprav so bili kamniški odbojkarji že v izgubljenem položaju, saj so zaostajali z 0:2 v nizih in z 0:2 v zmagah, se še niso predali. Z blokom Domna Kotnika so pri vodstvu s 7:4 prisilili Matijo Pleška na polminutni odmor, vendar so po njem Kamničani dosegli še štiri zaporedne točke. Zadnjo Primož Vidmar, ki je bil tudi na servisu.

Prednost sedmih točk so ohranili tudi še po bloku Saše Štalekarja (16:9), še bližje osvojenemu nizu so bili po napaki Petra Đirlića (17:9). Na krilih razpoloženega Vidmarja so Kamničani niz tudi zanesljivo dobili.

V četrtem nizu so domačini z dvema blokoma Uroša Pavlovića in uspešnim napadom Đirlića hitro izničili začetno vodstvo Kamničanov ter po zaostanku treh točk povedli s 4:3. Do prve bolj otipljive prednosti v četrtem nizu so Ljubljančani prišli po dveh lastnih napakah gostov in dveh zaporednih asih Đirlića (12:6). Varovanci Aleša Hribarja se še niso predali.

Na servis Kotnika in po neverjetni točki Babkova je bil njihov zaostanek le še točko (14:13), vendar do preobrata ni prišlo, kajti ACH Volley jim je pred vstopom v končnico niza pobegnil na varnih plus štiri (19:15). Kamničani so se jim na dve točki zaostanka sicer še približali, toda po dveh asih Poluiana je bila tekma odločena, saj so Ljubljančani prišli do kar sedmih zaključnih žog. Drugo je izkoristil Matic Videčnik.

SP0_4784

Izjavi po zadnji finalni odbojkarski tekmi ACH Volley - Calcit Volley:

Matija Pleško, trener ACH Volleyja: "S psihološkega vidika je bila to najtežja tekma v finalni seriji. Ko enkrat povedeš z 2:0 v zmagah, čakaš samo še tisto zadnjo stopničko. Kljub vsemu sem svoje igralce opozarjal, naj razmišljajo točko po točko, morda niz po niz, nič drugega, ampak je bilo vseeno težko. Na trenutke smo igrali v krču, mislim pa, da smo vseeno večji del tekme igrali sproščeno in plod tega je bila naša zmaga. Mislim, da zasluženo, saj smo državno prvenstvo končali brez poraza."

Aleš Hribar, trener Calcita Volleyja: "Že med tekmo iščem razloge, zakaj se nam dogaja, da pred končnico niza pademo v svoji igri. Dokazali smo že, da smo jim v sami končnici enakovredni ali celo boljši, ampak vedno naredimo napako preveč, ki je na koncu za nas usodna. Toda priznati moramo, da ima ACH v svojih vrstah verjetno trenutno najboljše igralce v Sloveniji in morda je to drugo mesto naša realnost. Zame ima to drugo mesto dve plati. Niti ne vem, ali je v redu ali ne. Po eni strani, kolikor smo vložili, bi morali v finalu več iztržiti, po drugi strani pa smo sploh lahko zadovoljni, da smo prišli do finala, kajti med sezono smo imeli veliko težav s poškodbami in samo dva igralca sta, ki sta jo odigrala v celoti, tako da je bilo težko držati formo."