Sum konflikta interesov na ministrstvu: nov zakon ...

Ste prepoznali drugačno igro Hrvoja in Dina?

0 13.10.2018 21:33:46

Zanesljiva zmaga Calcita, Maribor nadigral Panvito

Uvodni krog 1. DOL za moške posebnih razburljivosti ni prinesel.

Zanesljive zmage so zabeležili odbojkarji Calcita, Maribora, Šoštanja in Krke, le slednja je proti Črnučam izgubila niz, a še po vodstvu 2:0, ko je nekoliko prehitro mislila, da je opravila delo do konca.

Odbojkarji Calcita Volleyja, ki naj bi bili tudi letos prvi zasledovalci favoriziranemu ACH Volleyja, proti kranjskem Triglavu, ta se letos imenuje Hiša na kolesih, niso imeli nikakršnih težav, kar kaže tudi končni izid 3:0.

Prav v vseh nizih so imeli varovanci Aleša Hribarja niti v svojih rokah, vodili od začetka do konca, Kranjčani so bili še najbolj enakovredni v tretjem nizu, ko so tekmecu ves čas dihali za ovratnik. Dvoboj ni bil na posebej visoki kakovostni ravni, vidi se, da je začetek sezone in da ekipi še nista najbolj uigrani, obema ekipama je šepala predvsem igra v napadu.

V Mariboru je gostovala Panvita Pomgrad, dvoboj ekip, ki naj bi bile kandidatinji za tretje mesto, pa ni bil prav nič izenačen. Gostitelji so ga dobili več kot prepričljivo, že na začetku nizov so prišli do prednosti, ki so jo držali do konca. Boljši so bili v vseh elementih, najučinkovitejša igralca pa sta bila povratnik v mariborski klub Žiga Donik s 16 in nadarjeni Rok Možič s 15 točkami. V gostujočih vrstah je bil nerazpoložen korektor Aljoša Bogožalec, kar je tudi eden od razlogov, da so točke ostale doma.

"Lahko rečem samo čestitke ekipi, ki je odigrala prečudovito, srčno in raznovrstno tekmo. Steklo nam je v vseh elementih igre. Imamo mlado ekipo, vemo, da bodo nihanja, ampak vemo tudi, da smo na pravi poti," je dejal domači strateg Sebastjan Škorc, povratnik na soboško klop Dejan Fujs je bil seveda slabše volje: "Moram čestitati ekipi Maribora za prepričljivo zmago s 3:0. Prikazali so res dobro igro, nas nadigrali v vseh elementih igre."

Okrepljena Krka je proti oslabljenim Črnučam gladko dobila prva niza, nato izgubila tretjega, v četrtem pa postavila stvari na svoje mesto. Že na začetku je ušla, varovanci Marka Brumna so jo nato na 13. točki ujeli, nato pa je tekmo dokončno odločila serija šestih zaporednih točk Dolenjcev, pri kateri je bil s 16 točkami najučinkovitejši igralec David Kumer, še lani korektor Črnuč.

Prvo zmago so zabeležili povratniki v prvo ligo in nekdanji prvaki, igralci Šoštanja Topolšice, ki so bili v gosteh boljši od Hoč. Odločilni niz je bil zagotovo drugi, v katerem so imeli domači celo dve zaključni žogi, ki ju niso izkoristili in sledila je kazen. V tretjem nizu so bili Šoštanjčani spet prepričljivo boljši, s tem so dokazali, da v elitni ligi ne mislijo plesati le eno leto.

ACH Volley in Salonit Anhovo bosta obračun prvega kroga odigrala v nedeljo.

MARIBOR - PANVITA POMGRAD 3:0 (21, 18, 17)
* Dvorana Tabor, gledalcev 165, sodnika: Melavc, Valentar.
* Maribor: Mori, Jovanovič, Planinšič, Mulec 5, Detela 14, Koblar, Možič 15, Košenina, Donik 16, Križman, Uremović 5, Kovačič, Virtič, Herman.
* Panvita Pomgrad: Pečnik 1, Vori, Pulko 5, Novak, Krajcar, Ratkai, Rojnik 14, Beravs 1, Flisar 4, Volovlek, Bogožalec 6, Bedrač 5, Marovt.

HIŠA NA KOLESIH - CALCIT VOLLEY 0:3 (-18, -21, -24)
* Dvorana Planina, gledalcev 250, sodnika: Sefried, Ortl.
* Hiša na kolesih: Tučen 3, Bregant 15, Kos 3, Bošnjak 9, Pernuš, Mali 2, Libnik, Jenko 7, Maček, Kök.
* Calcit Volley: Pereira 6, Hribar, Bregar 8, Golob, Jereb 4, Ratek, Vidmar 1, Babkov 7, Štalekar 4, Kvas, Lakner 3, Kotnik, Štembergar Zupan 6.