ou
16.09.2015 09:41:56

Zapravili dve žogi za zmago in izgubili

FIVB

Slovenska odbojkarska reprezentanca do 21 let na svetovnem prvenstvu v Mehiki ni nadaljevala zmagovitega niza.

Potem ko se je po zmagah nad Japonsko in Francijo uvrstila med najboljših osem reprezentanc, je v Tijuani izgubila prvo tekmo skupine E. Turki, zmagovalci predtekmovalne skupine A, so jo ugnali s 3:2 (-20, -20, 24, 24, 14).

Slovenci so tako kot na tekmi s Francijo poskrbeli za dramo, ki pa se tokrat ni srečno končala. Vodili so z 2:0 v nizih, nato pa v tretjem in četrtem nizu zapravili zaključni žogi za zmago, v obeh so vodili s 24:23. V tie breaku so nato že zaostajali z 10:14, Tonček Štern je z odličnimi servisi poskrbel za izenačenje, a zadnji točki sta spet pripadli tekmecem.

Varovanci Iztoka Kšele se bodo v sredo merili z Brazilijo, v četrtek pa z Argentino. Najboljši dve reprezentanci dveh skupin se bosta uvrstili v polfinale.