tp
tp
18.08.2014 21:54:34

Poraz jih ni sklatil z vrha

Po dveh zmagah brez izgubljenega niza so slovenske mladinke tokrat naletele na bolj razpoložene tekmice. S 3:1 so bile boljše Rusinje.

Besede selektorja mlade reprezentance Jožeta Časarja, da so Rusija velika neznanka in da gre za kakovostno reprezentanco, so se v tretjem krogu evropskega prvenstva izkazale za še kako resnične. V izjemno izenačeni tekmi so tokrat krajšo potegnile njegove varovanke, ki so imele pred tem popoln izkupiček, Rusinje pa s to zmago še ostajajo v igri za prvi dve mesti. "Rusija je odigrala veliko bolje kot včeraj, mi pa nismo mogli dovolj pritisniti na njih, prav tako smo naredili preveč napak. V tretjem nizu smo imelo dobro priložnost, da tekmo obrnemo v našo korist, a je nismo izkoristili," je po tekmi povedal Časar, tudi njegov trenerski kolega Petr Kobrin na drugi strani pa je pohvalil slovensko izbrano vrsto in dodal, da so njegove varovanke tokrat zmagale zahvaljujoč ekipnemu duhu. Kljub porazu slovenske mladinke ostajajo na vrhu lestvice skupine II, res pa je, da imajo kar tri reprezentance po šest točk, poleg Slovenije še Rusija in Turčija, Belgija ima le eno manj, Italija pa štiri, medtem ko so Finke še brez točk. Jutri bo na prvenstvu prost dan.

RUSIJA - SLOVENIJA 3:1 (-23, 22, 23, 20)

Rusija: Serbina 1, Škurukina, Kurnosova, Novikova 1, Grečanaja 3, Žurbenko 9, Sperskaite 17, Barčuk 13, Lazareva 14, Jurinskaja 14, Guskova, Lazarenko
Slovenija: Mori 6, Mijoč 2, Zbičajnik 1, Đukić, Mihalinec, Markovič 16, Mihevc 9, Pintar 10, Ščuka 16, Sobočan 9, Blažič, Pahor.
Preostala izida 3. kroga skupine II: Turčija - Belgija 3:1 (-17, 15, 22, 21), Finska - Italija 1:3 (-17, 21, -18, -17)