andreja-špeh Njena.si

Andreja Špeh iz MasterChefove kuhinje na Japonsko

1 06.09.2019 17:50:58

DELITE, VPIJTE, pokažite CELEMU SVETU! Kar sta Roglič in Pogačar naredila 'ŠPANCEM', trga gaaaaate!

Na kolesarski dirki po Španiji slovenska junaka ne popuščata in še krepita svoj položaj. Tadej Pogačar zmagal, Primož Roglič drugi.

Tadej Pogačar, ki je z 20 leti najmlajši na dirki in ki prvič nastopa na tritedenski preizkušnji, je v 13., izjemno zahtevni, etapi še drugič zmagal. Primož Roglič, ki je v cilj prikolesaril takoj za njim, pa je povečal prednost v skupnem seštevku. Pogačar je skočil na skupno tretje mesto. Tretjeuvrščeni Francoz Pierre Latour (AG2R La Mondiale) je za Slovencema zaostal velikih 27 sekund.

Kolumbijec Nairo Quintana (Movistar) je bil tokrat povsem nemočen proti slovenskemu dvojcu, ki je prav na koncu narekoval ubijalski ritem, s katerim je na finalnem vzponu Los Machucosom, ki je najtežje, HC-kategorije, povsem strla tekmece.

Kolesarji so danes začeli vrteti pedala na nogometnem stadionu San Mames v Bilbau, potem pa se je njihova trasa močno dvignila navkreber. Trinajsta etapa ima oznako 'peklenska', s šestimi kategoriziranimi vzponi (tudi do 25-odstotni klanci), z zaključnim strah vzbujajočim vzponom na Los Machucos. Slovenca sta deklasirala tekmece in potrdila, da je letošnja Vuelta res slovenska.

Roglič, ki si lasti rdečo in zeleno majico, je v skupnem seštevku povečal prednost pred Alejandrom Valverdejem na 2:25, Pogačar, ki ima belo majico, se je mimo Miguela Angela Lopeza in Naira Quintane prebil na tretje mesto.

Na dirki nastopajo še trije Slovenci, ki so pod stotim mestom skupno, najvišje med njimi je bil tokrat Novak (Bahrain-Merida) na 35. mestu, 63. je bil Luka Mezgec (Mitchelton-Scott), 98. pa Luka Pibernik (Bahrain-Merida).

Jutri je na sporedu ravninska etapa, v nedeljo in ponedeljek pa spet sledita ciljna vzpona.