Skrito v raju: Skrivnost Larinih pletenih topkov

0 12.03.2018 17:47:51

Kittlu šesta etapa na dirki od Tirenskega do Jadranskega morja

Marcel Kittel
Nemec Marcel Kittel (Katjuša) je zmagovalec šeste etape na kolesarski dirki od Tirenskega do Jadranskega morja. Drugo mesto je na današnji 153 km dolgi preizkušnji med krajema Numana in Fano zasedel Slovak Peter Sagan, tretje pa Argentinec Maximiliano Richeze. Vodilno mesto v skupni razvrstitvi je zadržal Poljak Michal Kwiatkowski (Sky).

Slovencev ni bilo med najboljšimi desetimi tekmovalci na današnji etapi, ki jo je zaznamoval tudi množičen padec več kot dvajsetih kolesarjev dobrih sedem kilometrov pred ciljem v Fanu, v njej pa ni bilo tekmovalcev iz prve deseterice. V boju za etapno zmago sta se pomerila dva izjemna sprinterja, na koncu pa je Nemec in za "las" ukanil trikratnega verižnega svetovnega prvaka iz Richmonda (2015), Dohe (2016) in Bergna (2017).

Od peterice Slovencev je bil na današnji etapi najboljši Kristijan Koren (Bahrain-Merida), ki je v času zmagovalca zasedel 40. mesto. V cilj je skupaj z glavnino prikolesaril tudi Jan Polanc (UAE Emirates) in osvojil 70. mesto. Primož Roglič (Lotto Jumbo) je etapo končal na 83. mestu (+1:05), Simon Špilak (Katjuša) na 110. (+3:39), Luka Mezgec (Mitchelton-Scott) pa na 119. mestu (+4:31).

V skupni razvrstitvi vodi Kwiatkowski, na drugem mestu je s tremi sekundami zaostanka Italijan Damiano Caruso, na tretjem pa Španec Mikel Landa (+0:23).

Od Slovencev je v najboljšem položaju Polanc, ki je trenutno na 20. mestu (+4:01), Špilak je na 24. (+7:05), Roglič na 30. (+9:03), Koren na 58. (+26:46), Mezgec pa na 96. mestu (+43:53).

V torek bo na sporedu 10,5 km dolg kronometer v kraju San Benedetto del Tronto.

Značke: kolesarstvo, italija