Marjetko in Rudija razdvojili, a sta našla pot ...

0 06.03.2018 18:35:02

Hivertu etapa, Sanchez novi vodilni na dirki Pariz - Nica

vszi
Francoz Jonathan Hivert (Direct Energie) je zmagovalec današnje tretje etape kolesarske dirke Pariz - Nica. Hivert je bil v troboju za etapno zmago v ciljnem sprintu 210 km dolge preizkušnje med krajema Bourges in Chatel-Guyon hitrejši od Španca Luisa Leona Sancheza (Astana), ki pa je oblekel rumeno majico vodilnega v skupni razvrstitvi.

Tretje mesto je zasedel Francoz Remy Di Gregorio.

Glavnina je v cilj prikolesarila z zaostankom 38 sekund, med njimi je bil tudi do današnje etape vodilni Francoz Arnaud Demare, ki za prvouvrščenim Sanchezom v skupni razvrstitvi zdaj zaostaja 28 sekund, tretjeuvrščeni Španec Gorka Izagirre pa 35 sekund.

Edini slovenski predstavnik na francoski dirki Luka Pibernik (Bahrain-Merida) je na današnji etapi zasedel 98. mesto. Za zmagovalcem je zaostal 5:16 minute, v skupni razvrstitvi pa je na 109. mestu (+11:34).

V sredo bo na sporedu 18,5 km dolga vožnja na čas med krajema La Fouillouse - Saint-Etienne.

Značke: kolesarstvo, francija