Ministrstvo sledilo stroki: Letos bodo odstrelili ...

Afera Dars: poslanca NSi na policiji preverjala, ...

»Vse dni, vse noči« igrajo že lepih 32 let

au
au
0 06.03.2018 17:15:44

FANTASTIČNA FILMSKA ZGODBA škotske atletinje! Poglejte, kaj je morala prestati, da je OSVOJILA DVE KOLAJNI

Ko imaš pred seboj dobro začrtan cilj in močno željo, te nič ne ustavi na poti do tega cilja. To je na najboljši mogoči način dokazala britanska atletinja Laura Muir.

Štiriindvajsetletna tekačica na srednje proge se je pred začetkom svetovnega prvenstva v atletiki, ki je pred dnevi potekalo v Birminghamu, znašla v velikih težavah. Le 24 ur pred svojim prvim nastopom je bila še doma, na Škotskem. In naletaval je sneg, pravzaprav veliko snega.

Laura Muir sneg

Otok je bil v tistih dneh paraliziran, predvsem severni del. Katastrofalno vreme je poskrbelo, da so bili odpovedani vsi letalski prevozi, obstali so tudi vlaki. Laura pa se je znašla po svoje in poklicala taksi.

Ko se je usedla v avtomobil, je vozniku dejala: "Grem v Birmingham!" Potovanje v nemogočih razmerah na cestah je trajalo osem ur, taksimeter pa je na koncu pokazal 1500 funtov. Ampak atletinji je uspelo. Kakšno uro pozneje je že tekla in osvojila bron v teku na 3000 metrov. Dva dneva pozneje pa srebro na pol krajši razdalji.