STA/ku
14.08.2014 17:16:08

Mezgec: Drugo mesto maksimum

vszi

Na četrti etapi dirke po Beneluksu od Koksijdeja do Ardooieja, dolgi 183 km, je Luka Mezgec (Giant-Shimano) v ciljnem sprintu osvojil drugo mesto.

Etapno zmago si je privozil Francoz Nacer Bouhanni (FDJ), tretji je bil Italijan Giacomo Nizzolo.

Etapa pa se je slabo končala za lanskega zmagovalca dirke Čeha Zdeneka Štybarja. Tik pred ciljem je bil vpleten v padec več kolesarjev (glej video), ki sta ga povzročila Reinardt Janse van Rensburg in Andrea Guardini; tekmeci so se jima skušali izogniti, pri tem pa so Čeha stisnili v ograjo, tako da je padel s kolesa in na glavo poletel po tleh. Potolčenega in krvavečega so ga oskrbeli reševalci, nato pa odpeljali z rešilnim avtomobilom.

Ko je prišlo do padca, je bil Bouhanni že v ospredju, kjer se je z Mezgecem boril za etapno zmag. Ko so se kolesarji prebili iz ulic z nekaj ostrimi zavoji in kovinskimi ograjami ob pločnikih, je imel ravno dovolj naskoka, da ga Slovenec ni več mogel ujeti. "Našel sem rešitev prav na ciljni črti. Vesel sem, saj mi je prvič na tej dirki uspelo dobro odpeljati sprint," je bil po zmagi zadovoljen Francoz.

"Zadnji štirje kilometri so bili čisto nori, že prej sem porabil veliko energije in na koncu nisem mogel narediti več kot to, da sem sledil Bouhanniju. Seveda je vedno prostor za izboljšave, toda če pogledam, kje sem bil 1200 metrov pred ciljem, je bilo drugo mesto danes moj maksimum," je za spletno stran svoje ekipe dejal Mezgec.

V skupini kolesarjev, ki je etapo končala v času zmagovalca, so bili na 14. mestu tudi Borut Božič (Astana), na 40. Kristijan Koren (Cannondale) in na 81. Jan Polanc (Lampre-Merida).

V skupnem seštevku je vodstvo zadržal Nizozemec Lars Boom (Belkin), ki se mu je uspelo izogniti padcem v zadnjih metrih. Drugi je njegov rojak, Mezgečev sotekmovalec Tom Dumoulin s štirimi sekundami zaostanka, tretji pa Italijan Manuel Quinziato.

Koren je z 19 sekundami zaostanka deveti, Mezgec je skupno na 52. mestu z dobro minuto zaostanka, 58. je Božič, 118. pa Polanc.

Kolesarje v petek čaka peta etapa, 160 km dolga preizkušnja v okolici Geraardsbergena.