Skrito v raju: Igralka blestela na fotografiranju ...

0 26.11.2022 08:32:04

1. SFL ima novega vodilnega, koga se zdaj lovi v futsalu?

Grega Wernig
Odigrale so se tri tekme v 1. slovenski futsal ligi.

Vrhniški Siliko je nova vodilna ekipa 1. SFL, ekipa malega nogometa Bronx pa ostaja neporažena na domačem parketu tudi po 10. krogu prvenstva. Do nove visoke zmage je prišel tudi Meteorplast Šic Bar. Dobovec in Dobrepolje pa bosta igrala 13. decembra.

Vrhničanom je uspelo priti do sedme prvenstvene zmage. Varovanci trenerja Mileta Simeunoviča so z 2:0 slavili v Zagorju, kjer se je domačin pokazal v dobri luči, a bil vnovič "prekratek" v končnici. Žan Janež je popeljal Vrhničane v vodstvo v 24. minuti, zmago pa je v 39. minuti potrdil še drugi članski reprezentant Max Vesel, ki je na 85. prvoligaški tekmi zabil še 36. gol.

Kar 12 golov so gledalci videli v Ljutomeru, ki se je s sedmo zmago sezone utrdil na tretjem mestu DP, točkovno pa se je poravnal z Dobovcem (oba po 22 točk), ki pa ima od konkurence dve tekmi manj. Za hladen tuš je v 4. minuti tekme Meteorplast Šic bar - Sevnica poskrbel Sebastijan Drobne, ki je zadel za vodstvo gostov. Denis Kneževič (2), Matic Goznik in Aljaž Ruis so poskrbeli za preobrat in vodstvo 4:1. Sevničani so prek Drobneta znižali na 2:4 in 3:6, Denis Kneževič (2), Adrijan Trstenjak, Tilen Rajter in Aljaž Goznik in ekipa pa so bili prevelik zalogaj za morebitno presenečenje Sevnice, ki ostaja na osmem mestu brez zmage.

Četrto mesto je trdno v rokah Bronxa iz Škofij, ki je s 7:1 doma porazil Oplast Kobarid. Ta je še drugič zaporedoma izgubil z istim rezultatom; pred tednom dni je ekipa iz Kobarida doma z 1:7 klonila proti Dobovcu. Domačini so bili bolj učinkoviti. Plod tega je bila domiselna akcija za vodstvo škofjotov z 1:0. Vse se je zgodilo ob avt-liniji, akcijo pa je z golom končal Nik Zajc. Marin Mandir je povišal na 2:0, Tine Šturm pa je v 16. minuti znižal na 1:2. Za mirnejše nadaljevanje je v 17. in 25. minuti poskrbel Nik Zajc, do konca tekme so gosti poizkusili tudi z vratarjem v polju, a se ni obneslo.

* 1.SFL, 10. krog, 25. november;
Mlinše - Siliko Vrhnika 0:2 (0:0)

0:1 Janež(24.), 0:2 Vesel(39.)

Meteorplast Šic bar - Sevnica 9:3 (3:1)
0:1 Drobne (4.), 1:1 Kneževič (11.), 2:1 Goznik M. (16.), 3:1 Kneževič (17.), 4:1 Ruis (21.), 4:2 Drobne (22.), 5:2 Kneževič (23.), 6:2 Trstenjak (32.), 6:3 Drobne (33.), 7:3 Rajter (34.), 8:3 Kneževič (39.), 9:3 Goznik A. (40.)

Bronx Škofije - Oplast Kobarid 7:1 (3:1)
1:0 Zajc (4.), 2:0 Mandir (8.), 2:1 Šturm (16.), 3:1 Zajc (17.),4:1 Zajc (25.), 5:1 Zajc (35.), 6:1 Kneževič-Mrak (37.), 7:1 A. Mordej (38.).