Skrito v raju: 'Ela' nenadoma vidno spremenjena?

0 02.10.2021 09:25:43

1. SFL: Mlinše in Meteorplast prišla do prve zmage v sezoni

futsal.si
V 4. krogu 1. SFL je Siliko doma s 5:2 premagal FC Hišo daril Ptuj. Dobovec je v Kopru s 5:1 ugnal KMN Bronx Škofije, ŠD Mlinše z zmago nad Dobrepoljem s 4:2 in KMN Meteorplast Šic bar z 8:2 proti Oplast Kobaridu pa sta na domačem parketu vknjižila prve tri točke v tej sezoni.

Vrhničani tudi po 4. krogu ostajajo na vrhu. Tokrat so varovanci trenerja Mileta Simeunoviča premagali Ptujčane s 5:2. Siliko postaja ekipa, ki zna in zmore tudi v ključnih trenutkih. Tokrat so bile to minute v zaključku 1. polčasa. Najprej je najbolj izkušeni igralec Nikola Jandrić zabil s šestmetrovke. Žan Janež je zadel v 19. minuti za 2:0, Jeremy Bukovec pa je v 20. minuti znižal na 2:1. Polčasa še ni bilo konec. Dragocen gol za nadaljevanje tekme je pred zvokom sirene zabil še U21 reprezentant Max Vesel.

Urban Senekovič je v nadaljevanju znižal, zmago pa sta potrdila dva novinca v vrhniški ekipi - Uroš Đurić in Marko Đeković. Vrhničani so z odliko prestali test, prvega od treh. Sedaj sledita še tekmi proti Dobovcu in danes prosti Litiji.
Mlinše so pričakale prvo zmago sezone, pot do nje pa je bila zahtevna in morda pa uspeh za to toliko slajši. Mlinše so povedle v 14. minuti, ko je zadel Žiga Jerman. Matevž Klinc in Miha Babič sta do 31. minute spreobrnila rezultat, Dobrepolju se je nasmihal druga zmaga. A so domačini najprej z 10-metrovke v 35. minuti izenačili, gol je dosegel Tim Lipovšek. Dragan Petrović je poskrbel za vodstvo domačinov v 37. minuti, dve minuti pozneje pa je Tim Lipovšek postavil končni rezultat za zmago 4:2.

Dobovec je slavil v Kopru, a ostal brez Klemna Duščaka, ki je bil izključen v 7. minuti. V zadnjih petih minutah prvega polčasa je Dobovec izkoristil svoje priložnosti in hitro povedel 0:3. Domači kapetan Nik Zajc je v 22. minuti znižal rezultat, potem pa sta Tihomir Novak in Žiga Čeh poskrbela za mirno končnico in nove tri točke.
Prve zmage v sezoni se veseli tudi KMN Meteorplast Šic bar, ki je bil doma s kar 8:2 boljši od Oplasta. Aljaž Goznik, Kristian Škerget in Aljaž Ruis so poskrbeli, da so domači že ob polčasu vodili s 3:0, v nadaljevanju pa so svoj navdahnjen večer le še potrdili. Rok Šnofl je povišal na 4:0, Adrijan Trstenjak pa na 5:0 in 6:0. Andrej Mohorič in Matej Mohorič sta malce omilila poraz. Alen Ruis pa je z dvema zadetkoma potrdil domač uspeh.

* Izidi: 4. krog:

KMN Bronx Škofije - FK Dobovec 1:5 (0:3)
- strelci: 0:1 Matoševič (15.), 0:2 Čeh (15.), 0:3 Perič (17.), 1:3 Zajc (22./6m), 1:4 Novak (26.), 1:5 Čeh (37./10m);

ŠD Mlinše - FK Dobrepolje 4:2 (1:1)
- strelci: 1:0 Jerman (14.), 1:1 Klinc (21.), 1:2 Babič (31.), 2:2 Lipovšek (35.), 3:2 Petrovič (37.), 4:2 Lipovšek (39.);

Siliko Vrhnika - FC Hiša daril Ptuj 5:2 (3:1)
- strelci: 1:0 Jandrić (17./6m),2:0 Janež (19.), 2:1 Bukovec (20.), 3:1 Vesel (20.),3:2 U. Senekovič (29.), 4:2 Đurič (38.), 5:2 Đeković (40.);

KMN Meteorplast - KMN Oplast Kobarid 8:2 (3:0)
- strelci: 1:0 A. Goznik (14.), 2:0 Škerget (16.), 3:0 Aljaž Ruis (20.), 4:0 Trstenjak (25.), 5:0 Šnofl (25.), 6:0 Trstenjak (25.), 6:1 A. Mohorič (28.), 6:2 M. Mohorič (32.), 7:2 Alen Ruis (36.), 8:2 Alen Ruis (37.).

Značke: futsal, dp