Avtor selfija v velikih težavah: zaradi vdora na ...

Harry v pedofilski mreži P. Diddyja??!!

0 24.10.2019 23:34:33

Slovenska futsal reprezentanca kvalifikacije za SP začela z zmago

Futsal.si
Slovenska futsal reprezentanca je z zmago začela kvalifikacije za svetovno prvenstvo 2020. V Skopju je z visokih 6:1 porazila Severno Makedonijo. V petek se bodo kapetan Igor Osredkar in ekipa pomerili z Ukrajino, ki je bila na prvi tekmi turnirja s 7:1 boljša od Kosova.

V prvem polčasu je Slovenija prednjačila, a ni bila zbrana pri zaključnih strelih. Že pogled na statistiko je dovolj zgovoren: kar 64 odstotkov igralnega časa je bila v posesti Slovencev. Slovenci so zbrali tudi deset kotov, medtem ko Makedonci nobenega. V prvem polčasu se je izkazal domači vratar, ki je do 6. minute zbral pet obramb.

Gostitelji so se pritiska Slovenije otresli šele po sedmih minutah igre. Najprej je meril Redzep Sulejman, potem pa je za hladen tuš v slovenski vrsti poskrbel Adrijan Micevski, ki je s svoje polovice pobegnil po desnem boku in na koncu matiral Damirja Puškarja.

Kot da je to dokončno predramilo varovance Mateja Kavčiča, ki so že do konca polčasa spreobrnili potek tekme. V svoji 150. tekmi v dresu Slovenije je svoj 75. zadetek prispeval kapetan Osredkar, na 2:1 je povišal Nik Zajc.

V nadaljevanju je igrala in tudi zabijala le Slovenija. Izredno razpoloženi Kristjan Čujec je zadel že po 32 sekundah igre v drugem polčasu. Po uigrani akciji s prekinitve je v 24. minuti na 1:4 povišal Matej Fideršek, končni izid 6:1 pa je še z dvema goloma postavil Čujec.

Slovence v petek ob 20. uri čaka tekma proti Ukrajincem, ki danes niso imeli težav z reprezentanco Kosova.

V zadnji del kvalifikacij potujeta prva in druga ekipa skupine, tretja in četrta pa v dodatne kvalifikacije za Euro 2022. Svetovno prvenstvo, na katerem Slovenija še ni igrala, bo prihodnje leto v Litvi, iz Evrope se bo na SP 2020 uvrstilo šest reprezentance.

* Izida kvalifikacije za SP 2020:
Ukrajina - Kosovo 7:1
Severna Makedonija - Slovenija 1:6 (1:2)
strelci: 1:0 Micevski (8.), 1:1 Osredkar (13.), 1:2 Zajc (14.), 1:3 Čujec (21.), 1:4 Fideršek (24.), 1:5 Čujec (31.), 1:6 Čujec (34.).

Značke: futsal, kvalifikacije, sp