Žakelj obrnil ploščo: zdaj ve, da je na ...

0 08.12.2018 08:44:13

TAKO KOT NA TRAVI. Mariborčani na vrhu

Nikola Miljković
Odigrane so bile tekme 10. kroga 1. SFL lige.

V 10. krogu 1. SFL so na domačem terenu zmagali Mariborčani, ki so ostali na prvem mestu prvenstvene lestvice, tokrat so visoko z 9:1 odpravili Benedikt. Nogometaši Bronxa Škofij pa so bili s 6:1 boljši od Silika Mkeršmanc. V gosteh sta do treh točk prišli zasedbi Dobovca Pivovarne Kozel in Litije. Tekma v Sevnici se je končala brez zmagovalca.

Matej Fideršek in Nik Zajc nadaljujeta boj za najboljšega strelca 1. SFL, oba sta dosegla po 21 golov, sinoči vsak po štiri.

Vodilni Mariborčani so vnovič napolnili mrežo Benedikta. Tokrat je bilo 9:1, v prvem krogu letošnje 1. SFL pa 11:1. Štiri zadetke je prispeval prvi strelec 1. SFL Matej Fideršek, z golom pa se je po poškodbi uspešno na teren vrnil Jeremy Bukovec. Državni prvak Dobovec Pivovarna Kozel je s teniških 6:2 slavil zmago v Škofji Loki. Izbranci trenerja Kujtima Morine so novincu v 1. SFL v uvodnih 13 minutah zabili tri gole za mirno nadaljevanje - uspešni so bili Denis Totoškovič, Rok Mordej in Alen Fetić. V drugem polčasu je dva gola dosegel Klemen Duščak, za domačo vrsto sta bila uspešna Luka Kanc in Rok Bešter.

Litiji je bilo dovolj pet minut zbrane igre, da je zlomila odmor Ivančne Gorice. Ob polčasu je bilo 2:3, potem pa so gostje zabili do 25. minute tri gole za končnih 2:6. Dolenjci so dobro kljubovali Litiji. Ivančna Gorica je vodila 1:0 in 2:1. Denis Gale je poskrbel za hladen tuš za goste, ki so bili v 3. minuti v zaostanku. Litijane je v igro vračal Gašper Vrhovec, ki je prispeval tri gole.

Na Škofijah so domači pokazali letošnjo najboljšo predstavo, ob mrku gostov zato končnih 6:1 ni presenečenje. Bronx je rutinirano izkoriščal vsako priložnost. Goste pa je v obup spravljal tudi vratar Alen Mordej. Prvo ime tekme je bil vnovič razigrani Nik Zajc, ki je prispeval tudi štiri gole.

Prvenstvo se bo nadaljevalo 21. decembra z 11. krogom. Prihodnji petek pa je rezerviran za prve tekme četrtfinala pokala Terme Olimia.

Izidi, 1. SFL, 10. krog:

Sevnica - Oplast Kobarid 1:1 (0:0)
1:0 Krnc (28.), 1:1 Laharnar (35.)

FutureNet Maribor - Benedikt avtodeli Džauš 9:1 (5:1)
1:0 Kroflič (11.), 1:1 Kramberger (12.), 2:1 Fideršek (13.), 3:1 Fideršek (13.), 4:1 Fideršek (18.), 5:1 Fideršek (19.), 6:1 Bukovec (26.), 7:1 Gajser (28.), 8:1 Kroflič (29.), 9:1 Kordiš (40.)

Stripy - Dobovec Pivovarna Kozel 2:6 (0:3)
0:1 Totošković (4.), 0:2 Mordej (10.), 0:3 Fetić (13.), 0:4 Duščak (26.), 1:4 Bešter R. (27.), 1:5 Duščak (30.), 1:6 Fetić (38.), 2:6 Kanc (40.)

Ivančna Gorica - Litija 2:6 (2:3)
1:0 Gale (3.), 1:1 Vrhovec (10.), 2:1 Herman (13.), 2:2 Vrhovec (17.), 2:3 Vrhovec (18.), 2:4 Vidmar (23./ag), 2:5 Ručna (23.), 2:6 Ručna (25.),

Bronx Škofije - Siliko Mkeršmanc 2:6 (0:3)
1:0 Palčič (5.), 2:0 Zajc (10.), 3:0 Hrvatin (20.), 4:0 Zajc (23.), 4:1 Končan B. (26.), 5:1 Zajc (36./6m), 6:1 Zajc (38.)

Značke: futsal, dp