Strokovni svet je oblikoval tri komisije, razvojno ekspertno, ki jo bo vodil nekdanji rokometaš in trener Marko Šibila, za strategijo športa pod vodstvom nekdanjega svetovnega prvaka v smučarskih skokih Francija Petka, in pravno administrativno, ki jo bo vodil Patrik Peroša, predsednik Slovenske univerzitetne športne zveze. V pritožbeno komisijo Fundacije za šport (FŠO) so imenovali gimnastičnega trenerja Edvarda Kolarja, ki je opravljal številne vodilne funkcije v športu in je zdaj predsednik uprave Športne loterije.
Za sofinanciranje športa iz državnega proračuna so potrdili razvrstitev panog v razrede, v prvem so atletika, hokej na ledu, jadranje, judo, kajak kanu mirne vode in slalom, cestno kolesarstvo, košarka in košarka 3 na 3, namizni tenis, nogomet, odbojka, športno plezanje, plavanje, nogomet, alpsko smučanje, biatlon, deskanje na snegu, smučarski skoki, strelstvo, taekwondo (WTF) in tenis.
Direktor direktorata za šport Boro Štumbelj je pojasnil, da so na osnovi pravilnika podatke vnesli v računalniški sistem, ki je potem panoge razvrstil. V razpravi je bilo kar nekaj pomislekov, saj je denimo cheerleading v drugem razredu in pred športno gimnastiko, futsal pa v tretjem razredu na 43. mestu. Štrumbelj je dodal, da so uspešnost in odličja na mednarodnih tekmah pomemben kriterij, dodatni pa je množičnost.