Mojster Jure o vzgoji otrok: V življenju se bodo ...

0 03.03.2024 13:26:36

Filipič 11. v finalu SP v Glasgowu, Glojnarič napredovala v polfinale

Nika Glojnarič
Peter Kastelic/AZS
Slovenska atletinja Neja Filipič je tretji, zadnji dan 19. svetovnega prvenstva v dvorani v Glasgowu v finalu troskoka zasedla 11. mesto s 13,62 m. V prvem krogu kvalifikacij na 60 m ovire je Nika Glojnarič z osebnim rekordom 8,05 sekunde in 16. izidom napredovala v polfinale, ki bo nocoj ob 20.40 po slovenskem času.

To bo tudi zadnji nastop šestčlanske slovenske ekipe. Polovica je na prvenstvu na Škotskem tekmovala že v petek. Prvi dan SP je Lia Apostolovski osvojila bron v skoku v višino in v zakladnico slovenske kraljice športov dodala sedmo medaljo s tovrstnih tekmovanj.

Nastopila sta še dva atleta in se oba prebila v polfinale. Rok Ferlan je na 400 m z osebnim rekordom na sedmem mestu le za eno mesto zgrešil finale. Anej Čurin Prapotnik pa je na 60 m na svojem prvem velikem članskem tekmovanju zabeležil 22. čas.

Drugi dan je iz slovenskega tabora tekmoval le Filip Jakob Demšar in edini med vsemi ni napredoval iz kvalifikacij. V prvem krogu na 60 ovire je bil skupno 29. in za osem stotink zgrešil nastop v polfinalu.

Značke: atletika, sp