Delovna akcija v vasi Ljubno: Majhna skupnost z ...

Prihajajo Luka 3! Dončić bo kmalu predstavil ...

0 06.07.2022 13:32:52

Allyson Felix v reprezentanci ZDA za bližnje SP. Tudi njeno zadnje?

Rekorderka po številu osvojenih odličij, Američanka Allyson Felix, je bila že desetič nominirana za svetovno prvenstvo v atletiki. Z 18 medaljami najuspešnejšega atletinja v zgodovini SP bo za reprezentanco ZDA nastopila v štafeti 4x400 metrov.

Njeno šesto mesto v kvalifikacijah na 400 metrov na junijskem prvenstvu ZDA ni bilo dovolj za tako želeno mesto na posamični tekmi.

Šestintridesetletnica, ki je na olimpijskih igrah osvojila sedem zlatih medalj, na SP pa 13 zlatih, je sicer že napovedala slovo od atletskih stez po koncu letošnje sezone.

V ameriško ekipo za SP v Eugenu, ki bo od 15. do 25. julija, je bilo skupaj imenovanih 151 športnikov, med katerimi je devet aktualnih svetovnih prvakov.

V ekipi pa ni sprinterke Sha'Carri Richardson, ki se na državnem prvenstvu v teku na 100 ali 200 metrov ni uvrstila v finale. Dvaindvajsetletnica, znana tudi po svojih dolgih pisanih laseh in nohtih, ki je lani zmagala na ameriških kvalifikacijah za preložene olimpijske igre v Tokiu, je nato morala ostati doma, saj je zaradi marihuane prejela dopinško kazen.

Značke: atletika, zda