14.08.2016 07:56:26

Janežič z državnim rekordom

Luka Janežič in Robert Renner končala olimpijske nastope.

Luka Janežič je na olimpijskem stadionu v Rio de Janeiru v polfinalu na 400 m skupno dosegel 17. izid, pri tem pa postavil nov državni rekord (45,07). Janežič je prejšnji slovenski rekord dosegel 23. junija letos v Madridu, kjer je zasedel drugo mesto s časom 45,22.

Janežič je zelo dobro opravil že prvi nastop na OI v Riu. V kvalifikacijski skupini štiri se je z drugim časom neposredno uvrstil v polfinale in dosegel skupno 12. izid (45,33). Lani je bil tretji na EP do 23 let, nato je na SP v Pekingu je z 28. izidom izboljšal slovenski rekord, ki ga je letos prvič izboljšal v španski prestolnici, prejšnji mesec pa je bil v Amsterdamu peti na članskem EP.

Robert Renner je v kvalifikacijah skoka s palico delil skupno 22. mesto in se s 5,45 metra ni uvrstil v finale. Dvaindvajsetletni Renner, ki je tako kot Janežič član celjskega Kladivarja, je julija letos na evropskem prvenstva osvojil bronasto medaljo (5,50 m), svojo prvo člansko medaljo na velikih tekmah in po letu 2006 prvo za Slovenijo na EP. Že late 2011 se je izkazal z zlatima medaljama na mladinskem SP v Lillu in na olimpijskem festivalu evropske mladine v Turčiji, lani pa je v Tallinnu postal evropski prvak do 23 let.