STA/au
12.08.2014 22:42:12

Štiridesetletnica do evropskega naslova

Wikipedia

Na evropskem prvenstvu v Zürichu sta bili prvi dan tekmovanja na sporedu tudi dve končni odločitvi.

Nemec David Storl je pričakovano osvojil zlato odličje v suvanju krogle. Orodje je sunil 21,41 metra daleč. Drugo končno odločitev pa je v teku na 10.000 metrov dobila Britanka Joanne Pavey (32:22,39), ki bo 20. septembra dopolnila 41 let.

Dvakratni zaporedni svetovni prvak je ubranil naslov izpred dveh let. Srebro je osvojil Španec Borja Vivas (20,86 m), bron pa Tomasz Majewski (20,83 m). Poljak je dvakratni olimpijski zmagovalec (2008, 2012).

V teku na deset kilometrov je Paveyjeva za dobro sekundo ugnala Francozinjo Clemence Calvin (32:23,58). Druga Francozinja Laila Traby (32:26,03) pa si je v dvoboju z Nizozemko Jip Vastenburg (32:27,37) priborila bron.

Štiridesetletna Paveyeva se je od Calvinove ločila 100 metrov pred ciljem in po srebru v Helsinkih osvojila še drugo odličje na prvenstvih stare celine.