Žakelj obrnil ploščo: zdaj ve, da je na ...

dino-in-hrvoje, skrito-v-raju Njena.si

Ste prepoznali drugačno igro Hrvoja in Dina?

0 20.08.2022 15:18:37

Bastianini dobil kvalifikacije v Spielbergu

Italijan Enea Bastianini (Ducati Gresini) je zmagovalec kvalifikacij pred nedeljsko dirko svetovnega prvenstva v motociklizmu na avstrijskem Spielbergu. Iz prve vrste bosta v elitnem razredu motoGP začela še oba Ducatijeva tovarniška voznika, Italijan Francesco Bagnaia in Avstralec Jack Miller.

Za Bastianinija je današnji "pole position" prvi v karieri v elitnem razredu.

Iz druge vrste bodo nedeljsko dirko, start v razredu motoGP bo ob 14. uri, začeli Španec Jorge Martin (Ducati Pramac), svetovni prvak in vodilni v seštevku te sezone Francoz Fabio Quartararo (Yamaha) ter njegov rojak Johann Zarco (Ducati Pramac).

Pred nedeljsko dirko, ki bo 13. v sezoni, je v SP na vrhu Quartararo s 180 točkami, drugi je Španec Aleix Espargaro (Aprilia) - danes je bil deveti - s 158, tretji pa Bagnaia s 131.

V razredu moto2 je bil danes v kvalifikacijah najboljši Japonec Ai Ogura (Kalex) pred Špancema Alonsom Lopezom (Boscoscuro) in Augustom Fernandezom (Kalex). V najšibkejšem razredu moto3 pa si je prvi startni položaj privozil Španec Daniel Holgado (KTM), drugi je bil Japonec Ayumu Sasaki(Husqvarna), tretji pa Turek Deniz Öncü (KTM).