8. april, 2024 - Mrk, ki prinaša katastrofo?!

0 14.09.2019 15:23:38

AUČ! Tim Gajser kar dvakrat PADEL!

hrc
Motokrosisti bodo v nedeljo na Kitajskem odpeljali zadnjo dirko sezone svetovnega prvenstva. Za svetovnega prvaka razreda MXGP Tima Gajserja se današnje kvalifikacije v Šanghaju niso končale najbolje, saj je po dveh padcih pripeljal le do 11. mesta.

Gajser je v kvalifikacijah na novem prizorišču po hitrem začetku dvakrat padel, tako da je ostal brez boja za najvišja mesta. Na vrhu so končali Nizozemec Glenn Coldenhoff, za katerega je to druga zaporedna zmaga v kvalifikacijah, Litovec Arminas Jasikonis ter Švicar Jeremy Seewer. Svetovni prvak je na koncu iztržil 11. mesto v sicer precej okrnjeni konkurenci, saj je v Šanghaju na startu zgolj 21 dirkačev elitnega razreda.

Boj za naslov prvaka je že nekaj časa odločen, za svetovnim prvakom Gajserjem pa je še odprt boj za mesto podprvaka. Zanj ima največ možnosti Seewer, ki ima 542 točk, edini, ki bi ga še lahko prehitel, je Francoz Gautier Paulin (499), ki je bil v kvalifikacijah osmi.

Dirka v Šanghaju se bo v elitnem razredu MXGP začela v nedeljo ob 7. uri zjutraj po slovenskem času, druga vožnja bo ob 10.00.

Značke: motokros, sp