Ministrstvo sledilo stroki: Letos bodo odstrelili ...

Afera Dars: poslanca NSi na policiji preverjala, ...

Simon Vadnjal Revija Stop

Znani obrazi so zelo okoljsko ozaveščeni

0 28.07.2019 15:53:05

Gajser drugi v prvi vožnji Loketa

Slovenski motokrosist Tim Gajser je na dirki svetovnega prvenstva v češkem Loketu v prvi vožnji elitnega razreda MXGP osvojil drugo mesto. Premagal ga je le Francoz Romain Febvre. Tretji je bil Švicar Jeremy Seewer.

Gajser, ki je bil v soboto v kvalifikacijah tretji, je tudi večino dirke prevozil na tretjem mestu, a je nekaj minut pred koncem prišel mimo Seewerja in dobil novih 22 točk za SP. Prepričljivo vodilni v skupnem seštevku je tako še povečal prednost, zdaj ima 560 točk, Seewer na drugem mestu pa 385.

Na dirki na Češkem je v kvalifikacijah nastopil še en slovenski predstavnik Klemen Gerčar, ki pa ga danes ni bilo na startu prve vožnje.

V šibkejšem razredu MX2 je nastopil Jan Pancar in dobil nove točke za 17. mesto. Zmagal je Španec Jorge Prado pred Nemcem Henryjem Jacobijem in Dancem Thomasom Kjerjem Olsnom.

Druga vožnja razreda MXGP bo v Loketu ob 17. uri, uro prej pa še druga vožnja MX2.

Značke: motokros, sp