Branilec Janeza Janše: takšne argumente najde ...

kyle-marisa-roth Odkrito.si

Nenadna smrt znane TikTok vplivnice

0 01.09.2018 17:03:30

Gajser drugi v kvalifikacijah Turčije

Najboljši slovenski motokrosist Tim Gajser je v današnjih kvalifikacijah pred nedeljsko veliko nagrado Turčije v razredu MXGP osvojil drugo mesto.

V Afyonu je bil hitrejši le Nizozemec Jeffrey Herlings, vodilni v skupnem seštevku svetovnega prvenstva. Tretji čas je postavil Belgijec Jeremy van Horebeek. Italijan Antonio Cairoli, drugi v skupnem seštevku, je osvojil peto mesto. Pred 18. dirko sezone ima Herlings pred Cairolijem 75 točk prednosti.

Gajser je na prejšnji dirki v Bolgariji osvojil drugo mesto. V seštevku SP se je s tem ustalil na četrtem mestu, za tretjeuvrščenim Belgijcem Clementom Desallom zaostaja 32 točk. Za preboj med najboljše tri ima Makolčan še tri dirke.

V Turčiji bo dirkal še en Slovenec. Jan Pancar je današnje kvalifikacije razreda MX2 končal na 15. mestu. Prva vožnja kategorije MX2, kjer bo tekmoval Pancar, bo ob 11.15, druga ob 14.10. Gajserja prva vožnja kategorije MXGP čaka ob 12.15, druga ob 15.10.