STa
17.04.2016 21:03:19

Prvi del tokrat Francozu

Benjamin Žgank

Slovenski motokrosist Tim Gajser je na peti postaji sezone svetovnega prvenstva v mehiškem Leonu v prvi vožnji osvojil drugo mesto. Pred njim je bil v cilju le vodilni v skupnem seštevku elitnega razreda MXGP Francoz Romain Febvre.

Gajser je bil na sobotnih kvalifikacijah pred peto dirko sezone v mehiškem Leonu v elitnem razredu MXGP najboljši. To izhodišče je tudi spremenil v vodstvo na dirki, ki ga je zadržal do nekaj krogov pred koncem, ko ga je Febvre prehitel. Tretji je bil Nemec Maximilian Nagl.

Gajser se je po dirki v Argentini pred tednom dni, ki jo je dobil, močno približal vodilnemu v skupnem seštevku. Pred mehiško dirko je bilo med njima le tri točke razlike, po prvi vožnji pa jo je Francoz zdaj nekoliko povečal (197-191).

Druga vožnja elitnega razreda MXGP se bo v Leonu začela ob 23. uri po slovenskem času.