il
il
13.07.2014 15:12:39

Marquezovih devet od devetih

Španec Marc Marquez (Honda) je slavil tudi na deveti dirki sezone v rezredu motoGP v nemškem Sachsenringu. Drugo mesto je pripadlo njegovemu moštvenemu kolegu Daniju Pedrosi, tretji pa je bil Jorge Lorenzo z Yamaho.

Malo pred začetkom dirke je veliko zmedo povzročil dež, Stefan Bradl pa je bil edini izmed vodilnih dirkačev, ki je izbral gume za suho vreme, in zadel v polno. Večina tekmecev je morala po krogu za ogrevanje, ko se je steza že skoraj posušila, zaviti v bokse po motorje za suho stezo in od tam tudi začeti dirko.

Kljub temu sta Marquez in Pedrosa Nemca ujela že v šestem krogu in mu kmalu tudi ušla ter se med seboj udarila za zmago. Na ciljni črti je imel svetovni prvak skoraj sekundo in pol prednosti pred moštvenim kolegom. Dodatnih devet sekund pozneje je kot tretji dirko končal Lorenzo, ki se je vrnil na stopničke pred poletnim premorom.

V skupnem seštevku se je Marquez še bolj utrdil na vrhu, saj je devetih dirkah zbral 225 točk. Drugi je Pedrosa, ki zaostaja za 77 točk, tretji Valentino Rossi pa še tri več.

Sezona se bo nadaljevala 10. avgusta, ko se bo motociklistična karavana ustavila v ameriškem Indianapolisu.