Sodnik zavrnil tožbo proti Stevenu Tylerju

Od Žuglja do Žaklja: ko zloraba institucij ...

Skrivajo premoženje: razkrivamo nepremičnine, ki...

Teden dni premora za MasterChef Slovenija

Bo igral? Navijači Dallasa v skrbeh zaradi ...

0 18.11.2023 19:45:23

Velenjčani z granitno obrambo povsem razorožili Dolenjce

Rokometaši velenjskega Gorenja so v 10. krogu lige NLB premagali Krko z 31:20 (14:4).

* Rdeča dvorana, gledalcev 250, sodnika: Pukšič in Satler.
* Gorenje Velenje: Skok, Verboten, Taletović, Haseljić 1, Pipp, Pajt 2, Velić 7, Maričić 1, Drobež 1, Sokolič 4, Verdinek, Šiško 3, Tajnik 1, Slatinek Jovičič 4, Mlivić 6, Predović 1.
* Krka: Rauh, Blaževič, Bradeško 1, Avsec 2, Majstorović 1, Muhič 2, L. Rašo 3 (1), Vukić 2, Stanojević 2, Zajc, Nikolić 1, Lavrič, Kukman 2, Matko, D. Rašo 3, Horvat 1.
* Sedemmetrovke: Gorenje Velenje 2 (0), Krka 3 (1).
* Izključitve: Gorenje Velenje 14, Krka 4 minute.

Osrednja tekma kroga se je končala z zanesljivo zmago velenjskih rokometašev. Igralci iz Šaleške doline so temelje za osmo zmago postavili v drugi polovici prvega polčasa, ko so z granitno obrambo povsem zaustavili Dolenjce in jim dovolil, da so dosegli le štiri gole. Novomeščani po tretjem porazu v sezoni 2023/24 ostajajo v zgornji polovici razpredelnice.

Prva polovica tekme je minila v absolutni prevladi izbrancev Zorana Jovičića. Do 15. minute je bila tekma obojestransko živčna, nato pa so pri vodstvu 4:2 v Rdeči dvorani zagospodarili gostitelji in si tik pred odhodom na veliki odmor priigrali kar 11 golov prednosti (14:3).

Ose so v začetku drugega polčasa zadržale visoko raven igre iz prve polovice tekme, po nekajkratnem vodstvu za 13 golov pa je bilo jasno, da bosta točki ostali v Velenju.

Pri gostiteljih sta bila najbolj učinkovita Tarik Velić s sedmimi in Tarik Mlivić s šestimi goli, vratar Matevž Skok pa je ubranil 12 strelov. Pri gostih sta Leon in Dino Rašo dosegla po tri zadetke.

Zasedba iz Velenja bo 2. decembra gostovala v Škofji Loki, novomeška pa bo 6. decembra gostila Dobovo.

Velenjska ekipa bo pred nadaljevanjem lige NLB dvakrat gostovala v skupinskem delu evropske lige (21. novembra v španski Cuenci, 28. novembra v švicarskem Winterthurju), pred novomeško ekipo pa sta dve tekmi 3. kroga v evropskem pokalu proti belgijskem Viseju.

Značke: rokomet, dp