Od Žuglja do Žaklja: ko zloraba institucij ...

Namesto države bo služil zasebnik: 2,55 milijona...

Poleg britanskega škandala, Rebel razkriva tudi druga sporna povabila, vključno z 2-milijonsko ponud Odkrito.si

1 23.11.2023 18:29:51

Maribor (in Mura) po poti Olimpije ali Celja?! Tu je odgovor, zdaj je znano vse!

Grega Wernig
Znani so vsi udeleženci osmine finala pokala Pivovarna Union.

V nogometnem pokalu Pivovarna Union sta si napredovanje v osmino finala zagotovili zasedbi Maribora in Mure. Vijoličasti so v gosteh s 3:1 premagali Primorje, medtem ko so bili črno-beli prav tako v gosteh z 2:0 boljši od Šenčurja.

Že v sredo so si med prvoligaši osmino finala zagotovili nogometaši Olimpije, Rogaške, Kopra in Radomelj, medtem ko sta morala premoč drugoligašema priznati zasedbi Domžal in Celja.

Danes sta bila na vrsti še zadnja prvoligaša. Maribor je že v prvih 50 minutah postavil temelje k zmagi v Ajdovščini. Prvi zadetek si je tretjeuvrščena zasedba 2. SNL zabila sama, ko je lastno mrežo v 22. minuti zatresel Haris Dedič.

Marko Kolar je vodstvo gostov podvojil v 30. minuti, v peti minuti nadaljevanja pa je bil natančen še Marin Laušić. Častni zadetek za domače je v 93. minuti dosegel Žan Bešir.

Pri tretjeligašu (zahod) Eltronu Šenčurju je gostovala Mura in zmagala z 2:0. Oba gola so Prekmurci dosegli ob koncu polčasov. Prvega je v 45. minuti dosegel Borna Proleta, pet minut pred koncem dvoboja pa je zadel še mladi Luka Turudija.

Preostalih sedem parov 3. kroga pokala bo na vrsti v soboto in nedeljo.