Od Žuglja do Žaklja: ko zloraba institucij ...

Klavrn zaton Janeza Janše: Hrvat Plenković je ...

jankovic hokej Ekipa24.si

Velike spremembe v zmajevem gnezdu! Novo ime ...

0 22.11.2023 18:27:50

Prvi trije prvoligaši preskočili pokalne ovire

V pokalnem nogometnem tekmovanju je danes na sporedu šest dvobojev šestnajstine finala. V popoldanskih obračunih 3. kroga pokala Pivovarne Union presenečenj ni bilo, prvoligaši so se prebili naprej, še največ dela je imela Rogaška, ki je v gosteh IB 1975 Ljubljano premagala šele po podaljšku. Zanesljiva pa sta bila Koper in Olimpija.

Državni in pokalni prvaki, nogometaši Olimpije, so na poti obrambe pokalne lovorike danes preskočili še eno oviro. Velenjski drugoligaš je na Kodeljevem klonil z 1:4, v prvem polčasu sta zadela Pedro Lucas in Ivan Posavec, v drugem pa Diogo Pinto z bele točke in Marko Brest. Za Rudar je za znižanje na 1:3 zadel Stian Džumhur.

Koprčani so šele v drugem delu strli odpor Odrancev. Tekmo so odločili v dveh minutah, potem ko sta v 58. in 60. zadela Nardin Mulahusejnović in Timothe Nkada, tretji gol je dosegel Bede Osuji ob koncu tekme.

Rogaška je v Ljubljani zmagala šele po podaljšku. Domači so ob koncu tekme povedli, v 85. je zadel Timon Perković, a je že dve minuti zatem izenačil Oliver Kregar. V podaljšku pa je prvoligaška ekipa le potrdila status favorita z zadetkoma Nejca Gradišarja (99.) in Antonia Majcenića (105.).

Danes bodo na vrsti še trije obračuni s prvoligaškimi ekipami: Fužinar Ravne - Kalcer Radomlje, Gorica - Domžale in Nafta 1903 - Celje.

V četrtek bosta na vrsti še dva delno prvoligaška dvoboja, Primorje eMundia - Maribor in Eltron Šenčur - Mura. Ta del pokalnega tekmovanja se bo končal v soboto in nedeljo, ko bodo na sporedu še dvoboji nižjeligašev: Podvinci - Tabor Sežana, Roho - Ilirija 1911, Rudar Trbovlje - Sij Acroni Jesenice, Aluvar Gančani - Beltinci Klima Tratnjek, Videm - Hajdina, Čarda Martjanci - Prekmurec Dobrovnik in Središče - Avto Rajh Ljutomer.

Že v torek pa so si napredovanje zagotovili nogometaši kranjskega Triglava po zmagi z 2:1 nad Zavrčem.