6 14.10.2017 16:44:24

BUM, BUM Mura, črno-beli BISER znova navdušil z izjemnim golom

Aleš Cipot/Fotolens
Ante Šimundža in njegovi varovanci vztrajajo na vrhu drugoligaške lestvice.

Po petkovi uvodni preizkušnji 11. kroga v drugoligaški druščini, na kateri je bila Nafta s 4:1 boljša od Drave, so nogometaši Brava in Mure odigrali prvi dvoboj sobotnega sporeda. Razpletlo se je z zmago favoritov, črno-beli so tudi v prestolnici nadaljevali svoj rušilni pohod in slavili s 3:0 (1:0) ter si še bolj utrdili vodilni položaj na vrhu lestvice. Ante Šimundža in njegovi varovanci še niso okusili grenkobe poraza, ob devetih zmagah so dvakrat remizirali.

V Ljubljani je domačo mrežo v 11. minuti načel Alen Kozar, v drugem delu so gostje iz Fazanerije zadeli še dvakrat. Najprej je bil po uri igre uspešen Žiga Kous, v 63. minuti pa se je zgodil najlepši trenutek dvoboja. Soboški biser Luka Bobičanec je sprejel žogo skoraj 30 metrov od vrat in z izjemnim strelom mojstrsko zadel levi zgornji kot za končni izid in prekmursko slavje.

Značke: mura, bravo, 2.snl