Rudi tudi v zunanjem svetu vse bolj priljubljen

0 06.06.2017 22:00:14

Ljubljančani v Ljudskem vrtu ugnali Mariborčane, nekdanji član Bayerna ni bil dovolj

Mediaspeed
Mariborski stadion Ljudski vrt je danes gostil tradicionalni univerzitetni derbi med reprezentancama Univerze v Mariboru in Univerze v Ljubljani. Zmaga je tokrat sredi Ljudskega vrta pripadla reprezentanci Univerze v Ljubljani, ki je zmago slavila s končnim rezultatom 3:1.

Tradicionalnega, tokrat že petega nogometnega derbija, so se med drugim udeležili predstavniki Univerze v Mariboru, Univerze v Ljubljani, Nogometne zveze Slovenije, Olimpijskega komiteja Slovenije, Slovenske univerzitetne športne zveze in številni drugi navdušenci nogometa. V polčasu tekme se je predstavila študentska ultimate frizbi ekipa Univerze v Mariboru.

maribor ljubljana skupna
Mediaspeed

Za ljubljanske študente je tokrat trikrat zadel nekdanji član Olimpije in danes nogometaš novega drugoligaša Brava Jaka Corn (18. minuta, 26., 39.), medtem ko je za Mariborčane častni zadetek v 84. minuti iz enajstmetrovke prispeval Borut Semler - fant, ki se je kalil pri münchenskem Bayernu.

V preteklih štirih tekmah sta se dve končali z remijem, po enkrat pa se je zmage veselila vsaka od ekip.