0 30.07.2023 11:22:11

Nekdanji up Maribora in nekdanji zvezdnik vijoličastih treseta mreže. Če ti je ime Žan … (video)

Girondins Bordeaux
Žan Celar in Žan Vipotnik uspešna.

Žan Celar je sijajno začel novo sezono, v uvodnih dveh krogih se je dvakrat vpisal med strelce in ima obilo zaslug za stoodstotni izkupiček Lugana po 180 odigranih minutah. Potem ko je na premieri v gosteh zatresel mrežo moštva Stade-Lausanne, je vajo ponovil še v dvoboju s St. Gallnom. Bil je mož odločitve, v 70. minuti je pred 4900 gledalci dosegel edini gol in morda tudi zadnjega v dresu zdajšnjega kluba. Že dolgo je namreč slišati govorice, ki postajajo vse glasnejše, da naj bi imel na mizi kar nekaj mamljivih ponudb in bile naj bi takšne, da se jim tudi njegovi delodajalci ne bodo več mogli dolgo upirati. Švicarski mediji pišejo, da je med snubci nekdanjega mariborskega upa tudi nemški prvoligaš Hoffenheim. V priloženem posnetku si lahko gol 24-letnega napadalca ogledate od 2.00 naprej.

Svojo francosko zgodbo je na želeni način začel tudi nekdanji zvezdnik vijoličastih Žan Vipotnik, ki se je razveselil še svojega drugega gola v dresu Bordeauxa. Ta se je v prijateljski preizkušnji z Angersom, barve katerega je do nedavnega branil Miha Blažič, razšel z izidom 1:1, izbranec Matjaža Keka je bil v deveti minuti nadaljevanja uspešen za vodstvo svoje ekipe. Njegov zadetek se lahko v priloženem posnetku ogledate od 1.00 naprej.