Od Žuglja do Žaklja: ko zloraba institucij ...

Namesto države bo služil zasebnik: 2,55 milijona...

0 24.05.2023 19:13:12

Ah, kaka škoda! Mladi Slovenci so bili blizu podvigu, potem se jim je v Budimpešti zgodilo tole! (foto)

Martin Metelko
Slovenski reprezentanci do 17 let se ni uspelo uvrstiti v naslednji krog Eura.

Slovencem ni uspel velik podvig, ostali so brez četrtfinala evropskega prvenstva na Madžarskem. V odločilni tekmi v Telkiju so varovanci Miše Brečka z 0:3 (0:0) izgubili proti Italiji ter na koncu zasedli zadnje mesto v predtekmovalni skupini B.

Prvo mesto v skupini B je zasedla Španija, drugo Srbija, obema reprezentancama je za četrtfinale ustrezal izid 1:1 na medsebojni tekmi zadnjega kroga.

Slovenci, ki so prvenstvo začeli z zmago proti Srbiji s 4:2, nato pa izgubili proti Španiji, so imeli še pred tekmo lepe možnosti za zgodovinsko napredovanje v četrtfinale. Zanj bi ob ugodnem rezultatu na tekmi Špancev in Srbov zadostoval že remi.

A karte so se jim začele podirati že v 19. minuti, ko si je Žan Trivunčević prislužil rdeč karton, tako da je Slovenija še na drugi zaporedni tekmi ostala z igralcem manj. V prvem delu je italijanske napade že zdržala, v drugem pa jim je povsem zmanjkalo moči. Italijani so tekmece povsem nadigrali, dosegli tri gole, zapravili nekaj lepih priložnosti, dvakrat so tudi zadeli okvir vrat.

Dva gola je za Italijane, ki jim tudi prepričljiva zmaga ni pomagala za več kot tretje mesto, dosegel Mattia Mannini, uspešen je bil v 60. in 82. minuti, v 87. pa je končni izid postavil Giacomo De Pieri.

Značke: nogomet, ep