Ministrstvo sledilo stroki: Letos bodo odstrelili ...

Simon Vadnjal Revija Stop

Znani obrazi so zelo okoljsko ozaveščeni

0 24.06.2017 19:26:33

Mehičani in Portugalci prvi polfinalisti pokala konfederacij

Nogometni reprezentanci Mehike in Portugalske sta prvi polfinalistki pokala konfederacij v Rusiji. Mehičani so si polfinale zagotovili z današnjo zmago z 2:1 proti gostiteljem turnirja, Portugalci pa s slavjem 4:0 nad zadnjeuvrščenimi v skupini A po vseh treh krogih Novozelandci.

Prvi polčas v Kazanu se je končal z neodločenim izidom. Ruse je v vodstvo popeljal Aleksander Samedov v 25. minuti, ko je z diagonalnim strelom zadel z desne strani. Minuto pred tem je s približno 20 metrov vratnico mehiškega gola zatresel Fedor Smolov.

Ta je v 17. minuti padel v kazenskem prostoru, sodniki pa so po ogledu posnetka s pomočjo tako imenovanega video sodnika ocenili, da ni šlo za najstrožjo kazen. To so Rusi zahtevali tudi v šesti minuti, ko je ob kontaktu v kazenskem prostoru Mehike padel Jurij Žirkov, a tudi takrat so ostali brez enajstmetrovke. Mehičani so izenačili v 30. minuti, ko je Nestor Araujo zadel z lepim strelom z glavo, ko je žogo poslal čez vratarja Igorja Akinfejeva.

Mehiški nogometaši so povedli v 52. minuti, ko je zadel Hirving Lozano, ki je na robu kazenskega prostora po dolgi podaji prehitel Akinfejeva in z glavo žogo usmeril v mrežo. Osem minut zatem so Mehičani prek Hectorja Morena znova zadeli, a so sodniki s pomočjo video sodnika ugotovili, da je šlo za prepovedan položaj in zadetek razveljavili.

V 68. minuti je na rusko žalost svoj drugi rumeni karton na tekmi dobil Jurij Žirkov, tako da so Mehičani do konca tekme imeli številčno prednost. Kljub temu so imeli Rusi v 72. minuti lepo priložnost za izenačenje, ko je sam pred vrata gostov prišel Igor Smolnikov, a žogo "iz prve" poslal čez gol. Tik pred koncem tekme je z roba kazenskega prostora na drugi strani močno sprožil Luis Reyes, a je bil Akinfejev na mestu.

V Sankt Peterburgu pa so Portugalci praktično že v prvem polčasu odločili zmagovalca. Prvi zadetek je v 33. minuti prispeval Cristiano Ronaldo, ki je bil nevaren tudi še v 24. in 27. minuti. Ronaldo je z zanesljivim strelom zadel z bele točke, potem ko je prekršek zakrivil Thomas Doyle. Pet minut zatem se je med strelce vpisal še Bernardo Silva, ki je prišel do strela v kazenskem prostoru. Novozelandci so bili še najnevarnejši v šesti minuti, ko je Rui Patricio obranil poskus Chrisa Wooda iz kazenskega prostora.

Novozelandec je imel prvi lepo priložnost v drugem polčasu, a je v 60. minuti žogo z golove črte izbil eden portugalskih reprezentantov. Devet minut pozneje je na drugi strani nase opozoril Nani, ki pa je izgubil dvoboj z vratarjem kivijev Stefanom Marinovicem. Slednji pa je znova klonil v 80. minuti, ko ga je z lepim strelom v zgornji levi kot vrat premagal Andre Silva. Že v sodniškem dodatku je piko na i visoki zmagi postavil Nani z golom v spodnji desni kot.

V nedeljo ob 17. uri bosta na sporedu še odločilna boja v skupini B, in sicer Nemčija - Kamerun ter Čile - Avstralija. Čile in Nemčija imata pred zasledovalcema tri oziroma štiri točke prednosti.